Kinga Rusin jeździ odrapanym Porsche. To szybka i luksusowa hybryda

2020-11-23 11:21 Rafał Mądry

Kinga Rusin to wielka gwiazda polskiego showbiznesu. Dziennikarka związana przez wiele lat z telewizją TVN, jak na sławną osobę przystało, nie jeździ byle czym. Na co dzień Rusin porusza się luksusowym i bardzo szybkim Porsche Panamera S-E Hybrid.

Kinga Rusin jeździ bardzo eleganckim kilkuletnim Porsche. Co to dokładnie za samochód? Porsche Panamera to pojazd łączący osiągi, jakich można oczekiwać od wozu sportowego, z luksusem i wszechstronnością limuzyny. Model ten jest produkowany od 2009 roku i aktualnie dostępny jest w salonach niemieckiej marki pod postacią drugiej, zmodernizowanej już generacji (ZOBACZ TUTAJ). Auto jest w całości wytwarzane w fabryce Porsche w Lipsku, występuje w dwóch odmianach nadwozia oraz kilku wersjach silnikowych.

Testowaliśmy: Porsche Panamera Turbo Sport Turismo 4.0 V8 550 KM pakiet Chrono Sport: bezcenna perfekcja

Trochę odrapane m.in. na przednim zderzaku Porsche Panamera użytkowane przez Kingę Rusin to kilkuletni wóz pierwszej generacji po liftingu. Auto jak przystało na markę Porsche zostało luksusowo wykończone, jest dopracowane w najdrobniejszym szczególe i ma bardzo bogate wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa i komfortu. Dokładnie to Panamera S-E Hybrid warta na rynku samochodów używanych około 280 tys. zł.

Pod oznaczeniem S-E Hybrid kryje się ekologiczny hybrydowy układ napędowy i niesamowite osiągi. Pod skórą tej maszyny zamontowano układ złożony z benzynowego silnika V6 o pojemności 3.0 litra, który rozwija 333 KM mocy i 440 Nm momentu obrotowego oraz z silnika elektrycznego generującego 95 KM i 310 Nm. Po zsumowaniu daje to moc 416 KM i 590 Nm. Napęd trafia na tylną oś za sprawą 8-biegowej przekładni automatycznej. Sprint od 0 do 100 km/h trwa 5,5 sekundy, a prędkość maksymalna to równe 270 km/h. Porsche w swoich materiałach informacyjnych podaje średnie zużycie paliwa na poziomie 3,1 litra na 100 km.

Najnowsze