Potężne traktory z podejrzanymi numerami VIN. Dwa drogie ciągniki rolnicze trafiły na policyjny parking

2020-07-17 12:31 Rafał Mądry
Lubelska policja zabezpieczyła dwa ciągniki rolnicze o wartości 350 tys. zł ze śladami ingerencji w pole VIN
Autor: Policja Lubelska policja zabezpieczyła dwa ciągniki rolnicze o wartości 350 tys. zł ze śladami ingerencji w pole VIN

Ciągniki rolnicze renomowanej amerykańskiej marki, oferowane przez lubelską firmę zajmującą się handlem maszynami rolniczymi, zostały zbadane przez śledczych zwalczających przestępczość przeciwko mieniu. Policjanci w dwóch traktorach wykryli nielegalną ingerencję w pole VIN. Sprzęty zostały zabezpieczone i wszczęto postępowanie mające wyjaśnić, czy pojazdy te nie pochodzą z kradzieży.

W dniu 16 lipca funkcjonarusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie, weszli na teren jednej z lubelskich zajmującej się handlem rozmaitymi sprzętami rolniczymi. Podczas czynności funkcjonariusze zabezpieczyli dwa potężne ciągniki o łącznej wartości 350 tys. złotych. Badanie mechanoskopijne wykryło, że doszło do nielegalnej ingerencji w pole VIN. Oględziny fabrycznych oznaczeniach identyfikacyjnych traktorów wykonywał biegły z laboratorium KWP w Lublinie.

Zobacz konieczie: Nie miał szans w starciu z traktorem. Audi roztrzaskane, w ciągniku urwane koło

Oba ciągniki rolnicze ostały zabezpieczone na parkingu strzeżonym. Aktualnie trwa wyjaśnianie w jakich okolicznościach doszło do nielegalnej ingerencji w pole VIN oraz czy sprzedawane przez lubelską fime pojazdy pochodzą z kradzieży.

Najnowsze