Nie miał szans w starciu z traktorem. Audi roztrzaskane, w ciągniku urwane koło

2020-07-15 21:25 Rafał Mądry

Tarnogórscy policjanci wyjaśniają przyczyny zdarzenia drogowego, do którego doszło na ulicy Gliwickiej w Boniowicach. Po czołowym zderzeniu osobówki z wielkim ciągnikiem rolniczym, do szpitala z obrażeniami ciała trafił kierowca roztrzaskanego Audi A6. W traktorze zostało jedynie urwane koło.

W dniu 14 lipca około godziny 19:30 policjanci z ruchu drogowego tarnogórskiej komendy zostali wezwani do wypadku drogowego w Boniowicach. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 24-letni kierowca Audi A6, na prostym odcinku drogi zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku ciągnikiem rolniczym. 31-letniemu kierowcy potężnego traktora nic się nie stało. Młody mężczyzna kierujący osobówką został ranny i trafił do szpitala.

Zobacz również: Drift ciągnikiem rolniczym z przyczepami zakończony wywrotką! Traktorzysta się zagapił - WIDEO

Na miejscu wypadku poza policjantami pracowali strażacy i ratownicy medyczni, którzy udzielali pomocy poszkodowanym. Policjanci z powodu tego wypadku musieli zorganizować objazdy dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Na chwilę obecną żaden z kierowców nie przyznaje się do tego, aby zjechał na przeciwległy pas ruchu. Śledczy z tarnogórskiej komendy zajmują się wyjaśnianiem dokładnego przebiegu zdarzenia.

Policjanci po raz kolejny apelują do osób wsiadających za kierownicę o rozwagę, ostrożną jazdę i przestrzeganie przepisów drogowych. Zawsze należy pamiętać, że kierując pojazdem mechanicznym jest się odpowiedzialnym nie tylko za siebie oraz przewożone osoby, ale także za innych uczestników ruchu drogowego.

Najnowsze