Tylko z Polski, prosto z Poznania! Ruszyła produkcja Volkswagena Caddy piątej generacji

Produkcja Volkswagena Caddy 5 w Poznaniu
Autor: Volkswagen Produkcja Volkswagena Caddy 5 w Poznaniu

Z taśm produkcyjnych fabryki Volkswagen Poznań zjechały już pierwsze egzemplarze nowej, piątej generacji Volkswagena Caddy. Bestseller wśród aut użytkowych osadzony na nowoczesnej platformie MQB, wykorzystywanej również przy produkcji kompaktowego Golfa, jest zdaniem prezesa zarządu "samochodem przyszłości".

W Poznaniu ruszyła seryjna produkcja Volkswagena Caddy 5 pod szyldem marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Piąta generacja bestsellerowego modelu została osadzona na modularnej platformie MQB, która daje znacznie większe możliwości konstrukcyjne i wyposażeniowe pojazdom z silnikiem montowanym poprzecznie. Nowy Volkswagen Caddy oparty na rozwiązaniach z Golfa jest przestronniejszy, lżejszy, jeszcze bardziej bezpieczny i ma oszczędniejsze, wydajniejsze jednostki napędowe.

Sprawdź: Kompaktowy kamper dla pary i psa? Debiutuje nowy Volkswagena Caddy California! - GALERIA

Produkcja Volkswagena Caddy 5 w Poznaniu
Autor: Volkswagen Produkcja Volkswagena Caddy 5 w Poznaniu

Po ponad 2 latach rozbudowy stworzyliśmy nowoczesną fabrykę gotową wytwarzać auta jutra, charakteryzujące się najwyższymi parametrami. Rozpoczęliśmy w niej produkcję nowego modelu - Caddy piątej generacji, o którym bez cienia wątpliwości mogę powiedzieć, że jest samochodem przyszłości.

– mówi Dietmar Mnich, prezes zarządu Volkswagen Poznań.

Więcej możliwości

Wykorzystanie zaawansowanej platformy pozwoliło również na lepsze wykorzystanie przestrzeni. Przedłużona wersja – Caddy Maxi, pozwala teraz na przewiezienie aż dwóch europalet. Na pokładzie zastosowano również liczne zaawansowane systemy wsparcia kierowcy, a wśród nich m.in. system wspomagający manewrowanie z przyczepą (Trailer Assist).  

Zobacz: Debiutuje Volkswagen Caddy piątej generacji. Ma być wzorowym kombivanem

Nowe Caddy dostępne jest w pięciu wersjach modelowych: Cargo, Kombi, Caddy, Life i Style. Zastosowane w nim rozwiązania sprawiają, że z jednej strony jest to wielofunkcyjny pojazd do transportu towarów, a z drugiej pojemne, rodzinne auto miejskie.

Produkcja Volkswagena Caddy 5 w Poznaniu
Autor: Volkswagen Produkcja Volkswagena Caddy 5 w Poznaniu

Hans Joachim Godau, członek zarządu ds. finansowych i IT podkreśla, że wytwarzany wyłącznie w Poznaniu Volkswagen Caddy jest ważną pozycją w portfolio produkcyjnym Volkswagen Poznań oraz marki Volkswagen Samochody Dostawcze, a fabryka w Poznaniu, dzięki dokonanym modernizacjom, może konkurować dzisiaj z najnowocześniejszymi zakładami produkcyjnymi w Europie.

Caddy 5 jest odpowiedzią na potrzeby współczesnego świata. Został zaprojektowany z myślą o ekologii, funkcjonalności i wygodzie klienta.

– mówi Piotr Łakomy, dyrektor marki Volkswagen Samochody Dostawcze.