Przebieg się nie zgadzał! Z licznika ciężarówki "zniknęło" ćwierć miliona kilometrów

2022-01-20 17:20
Z licznika ciężarówki zniknęło ćwierć miliona kilometrów
Autor: GITD Z licznika ciężarówki "zniknęło" ćwierć miliona kilometrów

Spotkanie z inspektorami ITD kierowca ukraińskiej ciężarówki zapamięta na długo. Podczas rutynowej kontroli śląscy mundurowi stwierdzili niezgodność wskazań drogomierza - rozbieżność wynosiła blisko ćwierć miliona kilometrów. Przewoźnikowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Podczas rutynowych działań na krajowej "jedynce" w Tychach inspektorzy ITD kontrolowali stan techniczny ciężarówek. Kiedy pod lupę mundurowych trafiła ukraińska ciężarówka, która wracała z rozładunku towaru przywiezionego do Polski, zrobiło się bardzo poważnie. Gdy jeden z inspektorów porównał dane w systemie, do liczby kilometrów na drogomierzu TIR-a, okazało się, że ponad 3 lata temu pojazd miał blisko 250 tys. większy przebieg. Zamiast 1 mln 316 tys. kilometrów, licznik na desce rozdzielczej wskazywał 1 mln 75 tys. kilometrów. Kierowca nie umiał wytłumaczyć, kiedy i w jakich okolicznościach "zniknęły" brakujące kilometry.

Z licznika ciężarówki zniknęło ćwierć miliona kilometrów
Autor: GITD Z licznika ciężarówki "zniknęło" ćwierć miliona kilometrów

Poważne przestępstwo

Sprawą zaginionych kilometrów zajmuje się teraz prokuratora w Tychach. Przypominamy, że cofanie lub ingerenowanie we wskazania licznika przebiegu w pojeździe mechanicznym jest przestępstwem. Zgodnie z art. 306a kodeksu karnego za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE