Przejechał ponad milion kilometrów swoim Porsche

i

Autor: Eric Kaul/materiały prasowe Przejechał ponad milion kilometrów swoim Porsche

Niezawodny jak 911?

Przejechał ponad milion kilometrów swoim Porsche. "Wyjęli silnik tylko raz"

2022-11-28 14:30

Porsche 911 Turbo nie należy do najtańszych w utrzymaniu aut, ale trochę troski, zapobiegawcze podejście i rozsądna eksploatacja mogą sprawić, że sportowy wóz odwdzięczy się ponadprzeciętną trwałością. Wskazuje na to również przykład tego egzemplarza, który przejechał już ponad milion kilometrów!

Porsche 911 Turbo z przebiegiem ponad miliona kilometrów

Porsche 996 Turbo to mocna i, jak sama nazwa wskazuje, turbodoładowana wersja Porsche 911 996, która zadebiutowała pod koniec 1999 roku. Sportowiec najbardziej kontrowersyjnej generacji modelu 911 generuje 420 KM, gwarantuje świetne osiągi, a na dodatek przez lata można było go kupić w "okazyjnej" cenie. Teraz, 911 996 wraca do łask, ceny pną się jak szalone, a za model z emblematem Turbo trzeba zapłacić krocie! Jeśli trafimy na zadbaną sztukę, będzie ona nie tylko wspaniałym uzupełnieniem kolekcji, ale i... świetnym autem na co dzień. Tak twierdzi jeden z właścicieli 996 Turbo ze Stanów Zjednoczonych, który swoim egzemplarzem od nowości przejechał już ponad milion kilometrów! Kosmiczny, jak na standardy Porsche, przebieg nie zrobił większego wrażenia na 911 wyprodukowanej na początku lat dwutysięcznych.

Porsche 996 Turbo

Srebrne Porsche wyprodukowane na rynek amerykański trafiło do pierwszego i jedynego właściciela, który nie zamierzał chować auta w garażu. Przebieg niemieckiego coupe rósł niczym inflacja w Wenezueli, a kolejne mile nadal przybywają w tempie, o które trudno byłoby podejrzewać Porsche z lat dwutysięcznych. Dziś jest to już szalone 676 854 mil, co przeliczając na jednostki systemu metrycznego daje dokładnie 1 087 916 km! Przebieg widoczny na zdjęciu był aktualny kilka lat temu.

Ten wynik robi szczególne wrażenie gdy weźmiemy pod uwagę historię serwisową auta. Ze słów właściciela wynika, że silnik tylko raz opuścił nadwozie, a jego kompleksowy przegląd przy przebiegu 383 000 mil wykazał jedynie symboliczne zużycie kilku łożysk. Obyło się więc na wymianie oleju i turbosprężarek oraz likwidacji drobnych wycieków - reszta jednostki w nienagannym stanie wróciła na swoje miejsce bez ingerencji. 

Właściciel nie zamierza się go pozbywać

Pan Eric nie zamierza się rozstawać ze swoim 996 Turbo, a jazda rasowym sportowcem na co dzień bardzo mu odpowiada. Wygląda na to, że na milionie się nie skończy.

Przejechał ponad milion kilometrów swoim Porsche

i

Autor: Eric Kaul Przejechał ponad milion kilometrów swoim Porsche