Przerażający wynik działań w Pile. Policjanci zatrzymali 9 nietrzeźwych kierowców i 7 piratów drogowych

2019-12-03 11:43 Jan Guss-Gasiński
kontrola, policja, trzeźwość, alkomat
Autor: Artur Hojny kontrola policyjna

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile, którzy w ostatni weekend listopada br. pełnili służbę w powiecie pilskim, zatrzymali 9 pijanych kierowców, wśród których rekordzista miał w wydychanym powietrzu 3 promile alkoholu. Ponadto mundurowi zatrzymali 7 piratów drogowych, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o 50 km/h.

W miniony weekend funkcjonariusze z KPP w Pile prowadzili na drogach powiatu pilskiego akcję mającą na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców oraz piratów drogowych. W sumie mundurowi przebadani alkomatami blisko 2 tys. kierowców, wśród których znalazło się kilku, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę na tzw. "podwójnym gazie".

Sprawdź: Nie ustąpił pierwszeństwa na skrzyżowaniu. Pasażerowie z obrażeniami trafili do szpitala

Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący motorowerem marki Romet, 45-letni mieszkaniec Wyrzyska, który w wydychanym powietrzu miał blisko 3 promile alkoholu. Podczas weekendowych działań mundurowi zatrzymali na terenie powiatu pilskiego także 7 piratów drogowych, którzy samochodami osobowymi znacząco przekraczali prędkość w terenie zabudowanym. Każdy z nich przekroczył prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Zobacz: Pijany rowerzysta jechał "wężykiem" i wpadł pod samochód

Rekordzistą w tej dziedzinie okazał się 29-letni kierowca samochodu marki Renault Clio, który poruszał się z prędkością 130 km/h. Na skutek tak rażącego przekroczenia prędkości, każdy z siedmiu piratów utracił prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed Sądem.

Kierowcy muszą o tym pamiętać! Od 5 grudnia jazda na suwak i korytarz życia będą obowiązkowe. Mówi Paweł Grześ z rzeszowskiej drogówki: