QUIZ. Te przepisy są martwe! Dasz się zaskoczyć? Prawda czy fałsz

2021-02-26 10:01 Paweł Kaczor
Policyjna kontrola drogowa
Autor: Policja Policyjna kontrola drogowa

Kodeks drogowy zawiera niezliczoną wręcz ilość przepisów. Jedne z nich są łatwe do zrozumienia, przyjazne i czytelne, a inne bardziej skomplikowane, a miejscami nawet dyskusyjne. Pośród tego całego gąszczu informacji znaleźć można tak zwane „martwe przepisy”, których się raczej nie przestrzega i mało kto o nich w ogóle pamięta. Sprawdź swoją wiedzę z zakresu kodeksu drogowego w naszym quizie i nie daj się zaskoczyć policjantowi.

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze