QUIZ. W latach 80-tych ich plakaty wieszano nad łóżkiem. Rozpoznasz te bryki?

2020-09-16 7:10
Supersamochód lat 80-tych
Autor: materiały prasowe Supersamochód lat 80-tych

Kiedy w PRL-u spotkanie na drodze zachodniego samochodu sportowego graniczyło z cudem, w polskich domach nad łóżkami nastolatków wisiały ich zdjęcia i plakaty. Jedni kolorowe katalogi z brykami, na widok których przyspieszało bicie serca, otrzymywali od wujka z Rajchu. Inni prospekty drukowane na błyszczącym papierze dostawali w paczkach z Ameryki lub zdobywali u kolegów w ramach wymiany za coś innego. Do jakich supersamochodów przyklejonych do ściany wzdychano w latach 80-tych? Sprawdź i rozpoznaj auta po zdjęciach.

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze