Rafael Nadal przesiada się do auta na prąd. Co to za kosmiczny wóz?

2021-10-22 14:50

Rafael Nadal będący od 15 lat ambasadorem marki Kia na świecie, angażuje się w promocję bezemisyjnej mobilności. Utytułowany tenisista przesiadł się do w pełni elektrycznej Kii EV6, a kluczyki do tego kosmicznie prezentującego się wozu odebrał w swoim rodzinnym mieście Manacor położonym na Majorce.

Rafael Nadal będzie teraz siadać za kierownicą bardzo ciekawego samochodu. Mowa o elektrycznym modelu Kia EV6 w wersji GT-Line. Zgodnie z umową, tenisista będzie wykorzystywać EV6 nie tylko do podróżowania po Majorce, ale również podczas głównych turniejów tenisowych, takich jak Australian Open 2022. Ponadto sportowiec wyraził zainteresowanie wymianą do 2022 roku floty samochodów używanych w Akademii Rafaela Nadala i w Fundacji Rafaela Nadala na auta elektryczne. Ceremonia przekazania kosmicznie prezentującego się pojazdu miała miejsce na korcie tenisowym, nazwanym „kortem EV6”. To dlatego, że oświetlenie kortu było zasilane z akumulatora samochodu. Nowy elektryczny crossover oferuje bowiem zaawansowaną technologicznie funkcję V2L (vehicle-to-load) i może służyć jako przenośne źródło zasilania. Funkcja ta potrafi dostarczyć do 3,6 kW energii elektrycznej. Więcej o właściwościach tego samochodu przeczytacie tutaj - KLIKNIJ.

Moja praca wiąże się z wieloma podróżami, a mój styl życia nie jest w pełni zrównoważony. Jestem zdeterminowany, aby wprowadzić niezbędne zmiany tam, gdzie mogę. Zaczynam od przesiadki do crossovera EV6 nie tylko podczas podróży po Majorce, ale także poza nią. Jestem szczęśliwy, że mam wsparcie marki Kia i mogę korzystać z nowej EV6. Dzięki temu moje zaangażowanie w elektryczną mobilność będzie większe. W ten sposób chciałbym też zachęcić innych, aby dołączyli do mnie i zaczęli korzystać z tego rodzaju samochodów, gdy tylko jest to możliwe

– powiedział Nadal podczas ceremonii przekazania samochodu.

Wprowadzony właśnie do sprzedaży crossover EV6 ma odegrać kluczową rolę w realizacji nowej wizji marki. Kia będzie oferować dostępne, zrównoważone i innowacyjne rozwiązania w zakresie mobilności. EV6 to pod wieloma względami nie tylko pionierski samochód, ale również nowoczesne rozwiązanie dla przyszłej zelektryfikowanej mobilności. Modelem tym Kia chce podnieść standardy w branży, która szybko przechodzi na samochody elektryczne. Ile taki samochód kosztuje w Polsce? O cenach pisaliśmy tutaj - KLIKNIJ i SPRAWDŹ.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE