Rajd Barbórka 2020 odwołany! Dlaczego 58. edycja rajdu się nie odbędzie?

2020-10-27 15:31 Rafał Mądry
56. Rajd Barbórka 2018, Kryterium Asów Karowa
Autor: Artur Hojny 56. Rajd Barbórka 2018, Kryterium Asów Karowa

58. Rajd Barbórka został oficjalnie odwołany. Zawody rozgrywane w Warszawie, które są tradycyjnym zakończeniem sezonu sportów motorowych w Polsce, nie odbędą się. Jaki jest powód? Rajd nie dojdzie do skutku przez rozwój pandemii i wzrost zachorowań na koronawirusa w Polsce. O rezygnacji z organizacji imprezy zdecydował Zarząd Automobilklubu Polski.

W 2020 roku nie będzie wielkiego kibicowania kierowcom rajdowym w stolicy Polski. Kultowa warszawska impreza planowana w dniach 4/12/2020 - 06/12/2020 nie odbędzie się. Zarząd Automobilklubu Polski na podstawie otrzymanego stanowiska Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, jak również sytuacji epidemiologicznej związanej z wirusem SARS-CoV-2 - podjął uchwałę o rezygnacji z organizacji w tym roku 58. Rajdu Barbórka – Ogólnopolskiego Kryterium Asów w Warszawie.

Przypominamy: 57. Rajd Barbórka 2019: siódmy raz z rzędu wygrał Kajetan Kajetanowicz - WYNIKI

W oficjalnym komunikacie czytamy, że podjęta decyzja została podyktowana troską o życie i zdrowie kibiców, zawodników oraz organizatorów. Wprowadzenie od dnia 17 października 2020r. na terenie Warszawy tzw. strefy czerwonej wywołanej wirusem SARS-CoV-2 oraz znaczne wzrosty ilości zakażeń jakie mają miejsce w ostatnich dniach, skutkują kolejnymi ograniczeniami sanitarnymi. Pomimo że cały czas możliwe jest organizowanie w kraju imprez sportowych bez udziału publiczności, to w przypadku takiej imprezy jak Rajd Barbórka nie ma możliwości zapewnienia środków, które te ograniczenia czyniłyby skutecznymi. 

Polki powiedziały: dość! Protesty zalały ulice polskich miast
Najnowsze