Renault wzywa do korekt silników Diesla

2016-12-19 15:31
Renault Kadjar
Autor: Paweł Kaczor Renault Kadjar

Dokładne prześwietlanie wyników silników wysokoprężnych zmusiło Renault do przeprowadzenia akcji serwisowej. Auta będą wzywane do ASO od początku przyszłego roku.

Władze Francji zwróciły uwagę na silniki wysokoprężne montowane w samochodach produkcji Renault. Okazało się, że wartości laboratoryjne emisji tlenków azotu różnią się od rzeczywistej emisji w czasie codziennego użytkowania.

Zobacz też: Francja zakaże sprzedaży diesli Renault i Volkswagena?

Producent przygotował więc nowe oprogramowanie, które optymalizuje system oczyszczania spalin. Instalowano je od lipca tego roku, także do serwisów będą wzywane samochody wyprodukowane wcześniej.

Na początku listopada ruszyło postępowanie wyjaśniające badające zagadnienia techniczne samochodów. Miesiąc wcześniej w serwisach gościły modele Captur oraz Kadjar, w których to pojawił się problem osadzania się sadzy. Rozwiązano go w jednej trzeciej pojazdów poruszających się po drogach.

Nie wiadomo kiedy akcja rozpocznie się w Polsce.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE