Restauracje i bary zamknięte. Czy można pojechać do drive-thru lub odebrać na wynos?

Od soboty 24 października cały kraj znajdzie się w czerwonej strefie. Ograniczenia nakładane przez rząd obejmą również gastronomię. Restauracje, bary i puby czekają trudne czasy, bo sprzedaż jedzenia na miejscu będzie niemożliwa. Czy okienka na wynos i drive-thru w fastfoodach pozostaną otwarte?

Kilka miesięcy od poluzowania obostrzeń, większość z nich wraca. Rozwój epidemii ewidentnie wymknął się spod kontroli, a cała Polska zostanie objęta ograniczeniami znanymi ze strefy czerwonej. Dla gastronomii oznacza to, że nie będzie można serwować potraw na miejscu. A co z drive-thru w fastfoodach i okienkami "na wynos"?

SprawdźGigantyczne kolejki samochodów pod McDonald’s! Chcesz zjeść? Musisz odstać swoje - ZDJĘCIA

Sprzedaż posiłków w takiej formie będzie możliwa, na czym skorzystają sieciowe bary i restauracje szybkiej obsługi. Będziemy mogli pojechać autem i odebrać jedzenie w okienku. Nie będzie możliwa konsumpcja na miejscu. Mniejsi restauratorzy nie mają takiego luksusu. Będą musieli polegać na dostawach, realizowanych we własnym zakresie lub z pomocą zewnętrznych firm takich jak Uber Eats, Wolt czy Glovo. 

Jedzenie na mieście? Tak, ale z zachowaniem środków ostrożności

Jeśli zamierzamy wybrać się na obiad czy kolację do jednego z barów serwujących jedzenie na wynos, w formie drive-thru, pamiętajmy, by nie spożywać posiłku podczas jazdy. Dobrze jest mieć przy sobie żel antybakteryjny, a w kwestii rozliczania, wybrać bezgotówkową formę transakcji.

Tak było wiosną - GIGANTYCZNE kolejki w McDonald's:

Najnowsze