Robert N. pseudonim FROG z zarzutami! Spowodował bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym!

2014-09-15 13:40

Głośna sprawa szaleńczego rajdu ulicami Warszawy może niebawem znaleźć swój finał. Kierowca Robert N. wezwany w poniedziałek 15 września do prokuratury, usłyszał zrzuty. Dwa razy sprowadził bezpośrednie zagrożenie katastrofy w ruchu lądowym - pierwszy raz na obwodnicy Kielc uciekając policji Mercedesem Klasy C, a po raz drugi szalejąc po Warszawie białym BMW M3.

Do dnia dzisiejszego postępowanie prowadzone było w sprawie Roberta N. Teraz po przeanalizowaniu dowodów i przedstawieniu piratowi drogowemu zarzutów, postępowanie zmieniło swój charakter i toczy się już przeciwko Robertowi N., który według Prokuratury Okręgowej w Płocku dopuścił się przestępstwa, a nie wykroczenia.

Zarzuty potwierdza udokumentowana szaleńcza jazda, jakiej 23-latek dopuścił się aż dwa razy (wideo z pierwszej ucieczki przed policją w linku powyżej), a także zeznania świadków. Według powołanych biegłych niebezpieczny rajd po obwodnicy Kielc oraz późniejszy prowadzony ulicami Warszawy, stanowiły zagrożenie dla życia lub zdrowia innych uczestników ruchu.

Zobacz też: Pirat Robert N. ps. FROG uciekał przed policją Mercedesem przez dwa powiaty

Podejrzany odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu teraz za popełnienie tych czynów od pół roku do 8 lat więzienia. Jednym ze środków zapobiegawczych nałożonych przez prokuraturę na Roberta N., jest nakaz powstrzymania się od prowadzenia pojazdów.

- Nie będę odpowiadał na pytania, dziękuje wam za całą tę sytuację, ale pozdrawiam wszystkich. Ta cała sytuacja jest przez was, przez media nakręcona i nie będę z wami rozmawiał - powiedział dziennikarzom Robert N.

WIDEO - tak Robert N. szarżował w BMW M3 po Warszawie

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany