Rowerzysta dostał 2000 zł mandatu. Zatrzymała go grupa SPEED

i

Autor: Polska Policja Rowerzysta dostał 2000 zł mandatu. Zatrzymała go grupa SPEED

Stworzył wielkie zagrożenie

Rowerzysta dostał 2000 zł mandatu! Zatrzymała go grupa SPEED

2022-10-05 11:22

Rowerzysta dostał 2000 zł mandatu. Funkcjonariusze policyjnej grupy SPEED wielokrotnie udowodnili, że nie zajmują się tylko łapaniem piratów na autostradach. Mundurowi łapią również rowerzystów, którzy myślą, że są ponad prawem. Przekonał się o tym mężczyzna, na którego policjanci nałożyli 2000 zł mandatu za zignorowanie zakazu.

Rowerzystę zatrzymała grupa SPEED

Na początku października funkcjonariusze z grupy SPEED w godzinach porannych patrolowali drogi Inowrocławia. W pewnym momencie w obiektywnie kamery nieoznakowanego radiowozu pojawił się cyklista w odblaskowej kurtce. Nic nie zwiastowało, że tak dobrze przygotowany do jazdy rowerzysta, wykona tak skrajnie niebezpieczny manewr. Co takiego zrobił? Zbliżając się do oznakowanego przejazdu kolejowego z zaporami, mężczyzna na jednośladzie, ignorując czerwone światła i nie zważając na śmiertelne zagrożenie, przejechał pomiędzy rogatkami.

Mężczyzna dostał 2000 zł mandatu

Świadkami zdarzenia był patrol w nieoznakowanym aucie. Widząc ten manewr mundurowi interweniowali z wykorzystaniem sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Za tak skrajnie niebezpieczne wykroczenie kolarz został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 000 zł.

Na torach nie jest bezpiecznie

Każdego roku dochodzi w Polsce do blisko 400 wypadków na torach, które w całym roku wstrzymują ruch na ok. 600 godzin, nie wspominając już o tym, że giną ludzie - w ubiegłym roku na przejazdach kolejowych zginęło prawie 50 osób. Niestety, nawet najbardziej doświadczony maszynista nie jest w stanie oszukać praw fizyki. Pociąg, którego masa często przekracza kilka tys. ton, nie potrafi się zatrzymać na odcinku kilkunastu metrów.

Takimi maszynami policjanci będą ścigać piratów drogowych! 30 motocykli BMW dla drogówki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany