Różne dostawcze Volkswageny dostępne na minuty u operatora 4Mobility

2019-08-24 13:52 Rafał Mądry

W Warszawie i w Poznaniu ruszył nowy program carsharingowy firmy 4Mobility. Klienci indywidualni i instytucjonalni będą mogli u tego operatora wypożyczać na minuty samochody dostawcze. Sposób wypożyczenia i płatności odbywa się za pomocą aplikacji na smartfona. Samochody to modele różnej wielkości marki Volkswagen - Caddy, Transporter i Crafter.

Od dnia 20 sierpnia na ulicach dwóch polskich miast, Warszawy i Poznania, pojawiły się w ofercie 4Mobility do wypożyczenia samochody Volkswagena: Caddy Maxi, Transporter i Crafter. Pojazdy te przeznaczone są do krótkoterminowego, samodzielnego użytkowania np. podczas przeprowadzki czy przewożenia większych przedmiotów, bez konieczności wynajmowania w tym celu taksówki bagażowej lub firmy przeprowadzkowej.

Pisaliśmy też: Dostawczaki na minuty od CityBee dostępne w kolejnych miastach. Zobacz jak wypożyczyć busa

Auta dostępne są dla każdego, a dostęp do nich jest przez 24 godziny. Wystarczy pobrać aplikację 4Mobility na smartfona, zarejestrować się i wybrać odpowiednie – mniejsze lub większe – auto dostawcze marki Volkswagen. Użytkownicy wskazują bazę, z której samochód odbiorą lub wybierają auto znajdujące się w strefie działalności 4Mobility. Aplikacja kieruje wypożyczającego do wybranego pojazdu. Będąc już przy samochodzie, aplikacja umożliwia jego otwarcie i rozpoczęcie przejazdu. Płatność, podobnie jak w przypadku innych operatorów usług carsharingowych, odbywa się w prostym systemie na minuty.

Codziennie w Warszawie i Poznaniu dostępnych jest po 15 samochodów użytkowych marki Volkswagen: 7 Caddy, 4 Transportery i 4 Craftery. Każdy z modeli opatrzony jest innym motywem graficznym sugerującym klientowi właściwy wybór: Crafter na boku ma wymalowaną dużą kanapę oraz wysoką lampę, Transporter przybory malarskie, a Caddy – wózek z kartonami.

Jak przedstawiają się opłaty? Za pożyczenie Caddy trzeba zapłacić 50 groszy za minutę jazdy, w przypadku Transportera cena wynosi 60 groszy za minutę, a największego Craftera 70 groszy za minutę. Do tego niezależnie od modelu auta dochodzi jeszcze naliczanie kwoty 80 groszy za każdy przejechany kilometr. Co więcej, Transportera można wypożyczyć na dobę za 150 zł, a użyczenie na dobę Craftera kosztuje 180 z. Najmniejszego Caddy z góry na dobę wypożyczyć się nie da.