Rozwalił BMW i zwiał piechotą. Podstawę do ucieczki miał solidną

2020-05-22 11:14 Rafał Mądry
Rozwalił BMW serii 5 i uciekł
Autor: Policja Rozwalił BMW serii 5 i uciekł

Jazda w stanie nietrzeźwości jest zagrożona karą do 2 lat pozbawienia wolności i wysoką grzywną. Widmo takich konsekwencji nie przeszkodziło jednak 29-latkowi z Lubelszczyzny wsiąść za kierownicę. Mężczyzna prowadząc pod pływem alkoholu zaliczył zderzenie z Renault. Rozbite BMW serii 5 porzucił w rowie i uciekł z miejsca pieszo.

W dniu 21 maja ok. godz. 10:00 doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego w miejscowości Wytyczno (woj. lubelskie) na drodze krajowej nr 82. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że 29-letni mieszkaniec gm. Hańsk z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z innym pojazdem osobowym. 

29-latek odpowiedzialny za to zdarzenie, próbował kontynuować jazdę rozbitym BMW serii 5. Ostatecznie uderzył w bariery ochronne oddzielające jezdnie od pobocza i wjechał do rowu. Po całym zdarzeniu zostawił auto i uciekł. Drugim z uczestników wypadku był 73-letni mieszkaniec gm. Urszulin, który jechał Renault Scenic. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń ciała.

Zobacz również: Kierowca musiał widzieć już potrójnie. Mimo wszystko prowadził i niczym się nie przejmował

Wezwani do wypadku policjanci zatrzymali uciekiniera około 2 km od miejsca zdarzenia. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny ponad 0,5 promila alkoholu. Od zatrzymanego została również pobrana krew do analizy. Policjanci odebrali mężczyźnie prawo jazdy. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń ciała.

Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 2 oraz wysoka grzywna. 29-latek teraz za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

Najnowsze