Rozwalił się autem kolegi i uciekł. Gdy go znaleźli, był na bani

2021-10-21 10:25
Rozwalił się autem kolegi i uciekł
Autor: Policja Rozwalił się autem kolegi i uciekł

W miniony weekend (16-17 października) policjanci z oświęcimskiej komendy wyjaśniali okoliczności kolizji w Babicach (woj. małopolskie). Zanim policjanci przyjechali na miejsce zdarzenia, sprawca zdążył się ulotnić. Okazało się, że winny zamieszania obywatel Ukrainy kierował autem kolegi, który o niczym nie wiedział. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia.

Zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło na ul.Śląskiej w Babicach (woj. małopolskie), służby ratunkowe zostały powiadomione w sobotę 16 października przed godz. 20.00. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że kierowca samochodu marki Peugeot wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej zderzył się z samochodem marki BMW. Niestety, sprawca zdarzenia nie przedstawił mundurowym swojej wersji wydarzeń, bo po spowodowaniu kolizji porzucił auto i uciekł pieszo. Jak się okazało, pojazdem kierował 30-letni obywatel Ukrainy, który miał zabrać samochód bez zgody właściciela, ponieważ chciał podjechać do sklepu po alkohol.

Był jeszcze pijany

Poszukiwania sprawcy zakończyły się następnego poranka. Mężczyznę zatrzymano na terenie jednej z posesji w gminie Oświęcim. W chwili zatrzymania 30-latek był nietrzeźwy - w organizmie miał 1,4 promila alkoholu. W poniedziałek (18 października) zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu. Ponadto prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego.

Teraz za krótkotrwałe użycie pojazdu i porzucenie go w stanie uszkodzonym (art. 289 § 2 kodeksu karnego), mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawca poniesie również konsekwencje spowodowania kolizji drogowej i ucieczki z miejsca zdarzenia. 

Wirtualny alkomat - skorzystaj z kalkulatora promili

Krok 1 z 3, podaj swoje informacje

18-99 lat
cm
kg
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE