Ścigali go mundurowi z Niemiec i Polski. Złodziej samochodu łatwo się nie poddał

2021-08-25 13:35
Pościg za SUV-em skradzionym w Niemczech
Autor: Straż Graniczna, złodzieje samochodów, kradzież aut, SUV Ford Kuga porzucony przez złodzieja

We wtorek 24 sierpnia funkcjonariusze pilnujący granic ze Wspólnej Polsko Niemieckiej Placówki w Świecku, na terytorium Polski podjęli pościg za czarnym SUV-em. Kierowca nie zareagował na wezwanie do kontroli i spróbował swoich sił najpierw za kierownicą, a później w pieszej ucieczce. Ostatecznie wpadł w ręce mundurowych.

Ujawnianie samochodów pochodzących z przestępczego procederu to chleb powszedni w pracy funkcjonariuszy Straży Granicznej. Kolejne auto z nielegalnego źródła wyłapali mundurowi ze Wspólnej Polsko Niemieckiej Placówki w Świecku. Wytypowali i skierowali do kontroli czarnego Forda Kuga na niemieckich numerach rejestracyjnych. Kierowca na widok strażników nie dostosował się do wydanych poleceń i podjął ucieczkę. Poruszał się z wysokimi prędkościami i próbował zgubić pościg kierując się w stronę Krosna Odrzańskiego. Kiedy uciekinier doszedł do wniosku, że nie da rady zgubić ogona, zjechał do rowu, porzucił pojazd i pieszo usiłował zbiec do pobliskiego lasu.

Jak czytamy w komunikacie prasowym Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, mężczyzna ostatecznie nie dał rady uciec strażnikom. Zatrzymanym okazał się 32-letni obywatel Polski. Podczas wykonywanych czynności wyszło na jaw, że kilkuletni Ford Kuga o szacunkowej wartości 45 tys. złotych został skradziony na terytorium Niemiec. W kabinie funkcjonariusze ujawnili oryginalne niemieckie tablice rejestracyjne należące do tego pojazdu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będzie policja z Krosna Odrzańskiego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE