Seat idzie w elektromobliność. Tym razem Hiszpanie zaprezentują elektryczny eScooter

2019-11-08 9:48 Jan Guss-Gasiński
Seat eScooter
Autor: SEAT Seat eScooter

Seat od dłuższego czasu mocno angażuje się w rozwój elektromobilności miejskiej, czego przykładem jest elektryczna hulajnoga Seat eXS czy koncepcyjny SEAT Minimó, które producent zaprezentował w 2018 podczas Smart City Expo World Congress. Teraz hiszpańska marka wchodzi na rynek motocykli z całkowicie elektrycznym eScooterem o pojemności 125 cm3. Nowy jednoślad zadebiutuje 19 listopada na SCEWC.

SEAT eScooter wpisuje się w długofalową strategię mobilności miejskiej producenta, która zakłada wdrażanie zrównoważonych rozwiązań transportowych dla miast. Producent już jakiś czas temu oświadczył, że będzie przewodniczył wdrażaniu strategii mikro mobilności w całej Grupie Volkswagen.

Sprawdź: Tesla zaprezentuje elektrycznego pick-upa. Ma udźwignąć do 136 ton!

Potwierdziło się to na Smart City Expo World Congress w 2018 roku, kiedy zaprezentowano samochód konceptualny SEAT Minimó oraz hulajnogę elektryczną SEAT eXS stworzoną we współpracy z Segway. W pełni elektryczny motocykl jest najnowszą odsłoną innowacyjnych projektów producenta.

Ciągły rozrost metropolii sprawił, że skuteczne przemieszczanie się po nich stanowi obecnie ogromne wyzwanie. Dziś stawiamy kolejny krok w realizacji naszej strategii zrównoważonej mobilności miejskiej i potwierdzamy wprowadzenie pierwszego elektrycznego motocyklu w historii marki.

- powiedział Luca de Meo, prezes SEAT-a

Przeczytaj także: Nadjeżdża Toyota Yaris GR-4. Czy ten mały hot hatch będzie miał napęd na cztery koła?

Barcelona to miasto z największą liczbą motocykli per capita w Europie i mocno zakorzenioną tradycją przemieszczania się jednośladami. Z tego powodu SEAT opracowuje koncepcję swojego eScootera we współpracy z barcelońską firmą Silence, która specjalizuje się w produkcji eklektycznych motocykli. SEAT eScooter będzie sprzedawany prywatnym klientom oraz operatorom udostępniającym pojazdy na wynajem.