Tesla zaprezentuje elektrycznego pick-upa. Ma udźwignąć do 136 ton!

2019-11-08 6:39 Jan Guss-Gasiński
Tesla
Autor: Tesla

Elon Musk, założyciel amerykańskiej marki samochodowej Tesla zapowiadał elektrycznego pick-upa od wielu lat. Teraz okazuje się, że do światowej premiery pozostała już tylko chwila. Według informacji, którą wizjoner pochwalił się na swoim koncie Twitter, bezemisyjny roboczy pojazd pojawi się w rodzinie już 21 listopada 2019 roku.

Do tej pory amerykańska marka samochodów Tesla zajmowała się produkcją elektrycznych samochodów osobowych. Jedno się nie zmieniło, ponieważ nadchodzący pick-up dalej będzie napędzany energią elektryczną, jednak będzie przeznaczony do wykonywania ciężkiej pracy.

Sprawdź: Puszcza bąki, ma gry wideo, a nawet kominek! Sprawdziliśmy co potrafi Tesla Model 3 - WIDEO

Na ten moment niewiele wiadomo o nowym produkcie Tesli, choć Elon Musk twierdzi, że będzie prowadzić się jak Porsche 911. Ponadto nowe auto zdaniem szefa projektu ma mieścić 6 osób, a jego uciąg ma wynosić do 136 ton. Wstępne sugestie mówią także, że cena podstawowa auta nie przekroczy 50 tys. dolarów (ok. 192 500 zł), co oznaczałoby, że nowy "Cybertruck" będzie tańszy od zaprezentowanego przez markę Rivian modelu R1T, który również jest w pełni elektrycznym i pełnowymiarowym pickupem. 

Zobacz: Elon Musk rzucił wyzwanie Porsche Taycan. Tesla Model S przejedzie się po Nurburgringu

Przed premierą auta ciężko stwierdzić, ile jest prawdy w danych obietnicach, jednak podczas pewnego wywiadu Musk powiedział, że Ford F-150 jest "świetnym autem", dodając przy tym, że jeśli Ford jest w stanie zrobić tak dobre auto, Tesla tym bardziej nie powinna mieć z tym problemu. Na więcej informacji pozostaje czekać do 21 listopada, ponieważ to właśnie tego dnia w Los Angeles zostanie zaprezentowany zupełnie nowy model.

WIDEO - tak działają multimedia Tesli