Przejechał po kolczatce i pędził dalej. Złodziej Volvo zatrzymał się dopiero po utracie opony - JEST WIDEO

2020-02-18 10:00 Jan Guss-Gasiński
Sforsował kolczatkę i pędził dalej. Złodziej Volvo zatrzymał się dopiero po utracie opony
Autor: Policja Sforsował kolczatkę i pędził dalej. Złodziej Volvo zatrzymał się dopiero po utracie opony

Do 10 lat więzienia grozi mieszkańcowi Gdańska, który 13 lutego wdał się w pościg ze sławieńskimi policjantami. Kierowca Volvo nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, stwarzając przy tym ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Finalnie przy pomocy kolczatek 33-latek został zatrzymany. Wartość skradzionego pojazdu szacuje się na 175 tys. złotych. Decyzją sądu mężczyzna spędzi w areszcie co najmniej 3 miesiące.

O kradzieży nowego samochodu osobowego marki Volvo dyżurny sławieńskiej komendy dowiedział się przed południem w czwartek 13 lutego. Z informacji przekazanej z Biura Międzynarodowej Współpracy Policji wynikało, iż utracony pojazd przejeżdża przez teren województwa zachodniopomorskiego. Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, koordynujący działania przekazali, że poszukiwany pojazd został zlokalizowany na terenie sąsiedniej gminy Sianów (woj. zachodniopomorskie). Próbę zatrzymania podjęli dzielnicowi z tamtejszego posterunku, jednak złodziej nie reagując na polecenia do zatrzymania, zaczął uciekać.

Sprawdź: Za kradzież samochodów marki Audi cztery osoby trafiły do aresztu

Dyżurny sławieńskiej komendy od razu powiadomił wszystkie patrole policyjne. Kilkanaście minut po otrzymaniu komunikatu, sławieńscy kryminalni zauważyli opisywany pojazd w miejscowości Bobrowiczki i ruszyli za nim w pościg, jednocześnie powiadamiając drogą radiową inne partole o rozpoczętym pościgu. Kierujący pomimo sygnałów wydawanych do zatrzymania nie reagował. W Warszkowie do pościgu włączyli się policjanci drogówki, którzy błyskawicznie rozłożyli kolczatkę. To jednak nie powstrzymało kierowcy. Volvo po sforsowaniu tej przeszkody przejechało jeszcze kilka kilometrów, zatrzymując się przed miejscowością Wrześnica. Wtedy kierowca wybiegł z pojazdu i rzucił się do ucieczki. Po chwili został zatrzymany.

Sforsował kolczatkę i pędził dalej. Złodziej Volvo zatrzymał się dopiero po utracie opony
Autor: Policja Sforsował kolczatkę i pędził dalej. Złodziej Volvo zatrzymał się dopiero po utracie opony

Zobacz: Prowadził Golfa pijany w sztok! Miał 3 promile i odbijał się od krawężników

Kierowcą Volvo okazał się 33-letni, mieszkaniec Gdańska. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie został przebadany na zawartość narkotyków. Na miejscu okazało się, że był pod działaniem amfetaminy. W międzyczasie wyszło na jaw, że zatrzymany posiada również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. Kierujący odpowie za niezatrzymanie się do kontroli, prowadzenie samochodu pod wpływem środków odurzających, oraz za prowadzenie pojazdu pomimo sądowego zakazu, za co grozi dodatkowa kara. Za popełnione czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Najnowsze