Silnik V12 znika z oferty BMW. Widlasty gigant odchodzi w wielkim stylu

2022-01-21 13:45
BMW 745Le xDrive
Autor: Paweł Kaczor BMW 745Le xDrive

Śpieszmy się kochać duże silniki, tak szybko odchodzą. Tym razem ze stratą pogodzić się muszą fani samochodów z Bawarii. Po 35 latach na rynku widlasta "dwunastka" na dobre znika z oferty. Z tej okazji producent postanowił wyprodukować dwanaście ostatnich sztuk luksusowej serii 7 z tym właśnie motorem. Wszystkie egzemplarze trafią do sprzedaży na rynku amerykańskim. To będzie niezły kąsek dla kolekcjonerów!

Jak się żegnać to z przytupem! Benzynowy silnik V12 na dobre znika z oferty BMW i właśnie z tej okazji producent z Bawarii postanowił wyprodukować ostatnie 12 egzemplarzy serii 7 z tym potężnym silnikiem. Finałowa edycja luksusowej limuzyny będzie oparta na topowej wersji M760i xDrive, w której za napędzanie wszystkich czterech kół odpowiada widlasta jednostka o pojemności 6,6-litra, generująca moc 609 KM i 850 Nm. Ogromny moment obrotowy przenoszony przez 8-biegowy automat pozwala katapultować tego kolosa do pierwszej "setki" w równe 4 sekundy. 

BMW 745Le xDrive
Autor: Paweł Kaczor BMW 745Le xDrive

V12 tylko dla wybranych

Wszystkie limitowane sztuki będą się wyróżniać także bogatym wyposażeniem, dedykowanymi felgami i licznymi oznaczeniami oraz plakietkami w kabinie i na pokrywie silnika. Egzemplarze z serii "THE FINAL V12" będą zarezerwowane tylko dla klientów ze Stanów Zjednoczonych z długą historia zakupów poprzednich "siódemek". Ceny mają startować od 200 tys. dolarów (ok. 800 tys. złotych) przed podatkami. Samochody trafią do szczęśliwców w lipcu br.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE