Skoda ENYAQ iV zbliża się wielkimi krokami! To pierwszy SUV marki z napędem elektrycznym

2020-08-18 16:09
Skoda ENYAQ iV (2021)
Autor: Skoda Skoda ENYAQ iV (2021)

Skoda ENYAQ iV, czyli pierwszy SUV marki z napędem elektrycznym zbliża się wielkimi krokami! Nowy elektryk z rodziny Volkswagena zostanie zaprezentowany 1 września br. w Pradze. Oparty na modułowej platformie MEB ma oferować mnóstwo miejsca i wysoki komfort.

Elektryczna nowość od Skody będzie oparta na modułowej platformie MEB, w wyniku czego nadwozie auta będzie w dużej mierze przypominać spalinowe modele tj: Scala, Kamiq czy najnowsza Octavia. Po szkicach można jednak zauważyć, że Skoda ENYAQ iV ma zauważalnie krótszy przód, zaś zaskakująco długą linię dachu.

Stylowy i funkcjonalny

Ponieważ mowa o sprawdzonej platformie MEB, akumulatory w modelu ENYAQ iV zostały schowane w podłodze, co sprawia, że nadwozie zostało zawieszone wyżej. Poza prześwitem duży jest także rozstaw osi, co pozwoliło upchać elementy napędu elektrycznego bez większych problemów. Całość dobrze dogaduje się z powietrzem, bowiem opływowa linia może się pochwalić imponującą wartością oporu powietrza na poziomie 0,27 cw, co jak na SUV-a jest niezłym wynikiem.

Bogata gama silnikowa

Choć do premiery została jeszcze chwila, wiadomo na ten moment, że ENYAQ iV będzie dostępny z napędem na tył lub na wszystkie cztery koła. Przy zakupie auta klienci będą mogli wybierać spośród trzech różnych baterii i aż pięciu poziomów mocy akumulatorów — zupełnie niczym gama silnikowa w aucie spalinowym.

Szybko i daleko

Według producenta ENYAQ iV będzie obsługiwał szybkie ładowanie o mocy do 125 kW. Maksymalny zasięg tego modelu ma wynosić do 500 kilometrów. Oznacza to, że wypad nad góry lub morze nie będzie żadnym wyzwaniem. Więcej informacji poznamy już 1 września, kiedy elektryczny SUV zostanie zaprezentowany oficjalnie.

Skoda ENYAQ iV (2021)
Autor: Skoda Skoda ENYAQ iV (2021)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE