Inspektorzy ITD

i

Autor: GITD Inspektorzy ITD

Skontrolowali ponad 80 kierowców autobusów. Inspektorzy ITD mocno zaskoczeni wynikiem akcji

2021-07-20 11:31

Mazowieccy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili 16 lipca akcję mają na celu sprawdzić, czy kierowcy autobusów nie prowadzą pod wpływem alkoholu bądź narkotyków. W ciągu kilku godzin mundurowi skontrolowali ponad 80 osób. Wynik akcji był dla funkcjonariuszy ITD sporym zaskoczeniem.

Cała akcja odbyła się w piątek 16 lipca. Tego jednego dnia patrole ITD z Radomia, Warszawy, Siedlec oraz Ciechanowa sprawdzały zawartość narkotyków u  kierujących m.in. w komunikacji miejskiej, podmiejskiej i dalekobieżnej. Podczas jednego dnia udało im się skontrolować 82 kierowców. W ramach kontroli inspektorzy sprawdzali stan psychofizyczny kierowców oraz przede wszystkim stan trzeźwości.

Do badania stanu psychofizycznego pobierany jest od kierowców wymaz z ust, który po ok. 10 minutach pozwala ocenić wynik testu. Wynik przeprowadzonej akcji był dla inspektorów zaskoczeniem. Żaden z zatrzymanych do kontroli kierowców nie był pod wpływem alkoholu i środków odurzających.

Inspektorzy ITD robili kierowcom narkotesty

i

Autor: GITD Inspektorzy ITD robili kierowcom narkotesty

Kontrolują cały czas

Kilka dni wcześniej inspektorzy z Mazowsza sprawdzili stan trzeźwości blisko 450 kierowców pojazdów ciężarowych, dostawczych oraz autobusów i taksówek. Zatrzymali dwóch kierowców, którzy wsiedli za „kółko” w stanie po spożyciu alkoholu. Zostali przekazani do dalszych czynności patrolom Policji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE