ŚMIERĆ przez nieudolne wyprzedzanie! W ZEPCHNIĘTYM z drogi Passacie zginęła kobieta

2020-12-27 10:30 Rafał Mądry
Zapchnięty z drogi Volkswagen Passat uderzył w drzewo
Autor: Policja Kobieta kierująca Passatem zginęła na miejscu

W dniu 25 grudnia w pierwszy dzień świąt doszło wieczorową porą do tragicznego wypadku w powiecie bialskim (woj. lubelskie). Po godzinie 22.00 na drodze krajowej numer 2 nieumiejętne wyprzedzanie zakończyło się śmiercią 37-letniej kobiety. Volkswagen zepchnięty z drogi wpadł prosto na drzewo.

Ten drogowy koszmar rozegrał się na drodze w miejscowości Międzyrzec Podlaski. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 20-latka kierująca samochodem marki BMW, rozpoczęła wyprzedzanie Volkswagena Passata. W pewnym momencie zorientowała się, że może nie zdążyć wykonać tego manewru. Mieszkanka gminy Zbuczyn widząc jadące z przeciwka auto, zjechała na prawy pas ruchu i uderzyła w bok wyprzedzanego Volkswagena. Kobieta kierująca Passatem została wytrącona ze swojego toru jazdy, zjechała na pobocze drogi i tam uderzył w przydrożne drzewo. 37-letnia mieszkanka gminy Międzyrzec Podlaski kierująca Passatem w wyniku zdarzenia poniosła śmierć na miejscu. BMW zjechało do rowu. Do szpitala z obrażeniami ciała trafiły dwie osoby - pasażerowie obu pojazdów. Czynności na miejscu obydwu zdarzeń wykonywane były pod nadzorem prokuratora. Policjanci ustalają okoliczności tego wypadku. 

ZOBACZ TEŻ: O włos od tragedii w Święta. Senior jechał ekspresówką POD PRĄD [WIDEO]

Przypominamy, że nieprawidłowe wyprzedzanie to jedna z częstych przyczyn wypadków drogowych. Manewr ten może być szczególnie niebezpieczny, ponieważ wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z ryzyka i bagatelizuje przepisy, zwracając niedostateczną uwagę na warunki panujące na jezdni oraz pozostałych kierowców. Za kierownicą nie wolno wyłączać myślenia, należy przewidywać co może się wydarzyć i stosować się do oznaczeń na drodze. Wystarczy chwila nieuwagi, zła ocena sytuacji lub zwyczajna brawura i kolizję lub wypadek mamy gotowy. 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze