Śmiertelny wypadek na A4. Kierowca ciężarówki przydzwonił w betonowy filar

2021-05-07 9:38
Śmiertelny wypadek na A4. Ciężarówka uderzyła w betonowy filar
Autor: Policja Śmiertelny wypadek na A4. Ciężarówka uderzyła w betonowy filar

Jadąca trasą A4 w kierunku Tarnowa (woj. małopolskie) i wioząca ziemię ciężarówka, na wysokości węzła zakopiańskiego zjechała na pas rozdzielający jezdnie i uderzyła w betonowy filar wiaduktu. W wypadku zginął kierowca wywrotki oraz ranna została pasażerka samochodu osobowego, na który wysypał się przewożony ładunek.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w środę 5 maja w godz. popołudniowych na autostradzie A4 w kierunku Tarnowa (woj. małopolskie). Na wysokości węzła zakopiańskiego załadowana ziemią ciężarówka z ogromną siłą uderzyła w betonowy filar wiaduktu. Na miejsce zdarzenia błyskawicznie przybyła policja oraz pogotowie ratunkowe. Niestety, 62-letniego kierowcy TIR-a nie udało się uratować. 

Sprawdź: Paskudne zderzenie z ciężarówką. Poszkodowany został 22-latek

W zdarzeniu ucierpiała również pasażerka samochodu osobowego, który został przysypany przewożoną przez ciężarówkę ziemią. Kobieta została niezwłocznie zabrana przez załogę karetki pogotowia do pobliskiego szpitala. Po wszystkim mundurowi przeprowadzili oględziny z udziałem prokuratora. Samochód został zabezpieczony, a skutki wypadku były likwidowane przez kilka godzin. Do późnych godzin panowały też utrudnienia zarówno na części trasy A4, jak i w Krakowie. Prowadzone śledztwo pozwoli zbadać i ustalić, co było przyczyną wypadku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE