Spychacz nie mieścił się na naczepie! Firma transportowa całkowicie zignorowała przepisy

2020-08-21 12:07

Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego na widok tak przewożonej maszyny budowlanej złapali się za głowy. Potężna spycharka transportowana drogą S5 była za ciężka i przede wszystkim niebezpiecznie szeroka. Wielkopolscy inspektorzy wycofali transport z ruchu.

Kolejny raz na drodze szybkiego ruchu S5 przy wschodniej obwodnicy Poznania zatrzymany, zważony i zmierzony został zespół pojazdów, którego ładunek był niebezpiecznie przewożony. Spycharka gąsienicowa była transportowana w ramach przewozu na potrzeby własne. Przewóz nie spełniał parametrów dozwolonej szerokości. Jego szerokość wynosiła 3,7 m przy normie 3 m. Pojazd był także o prawie 2,5 tony za ciężki.

Zobacz również: Blokował lewy pas, czy jechał prawidłowo? Poskarżył się na Twitterze. Rozpętała się burza - WIDEO

Kierowca transportu nie posiadał przy sobie zezwolenia odpowiedniej kategorii. Brakowało także wymaganego w przypadku tego typu nienormatywnego transportu pilotażu z przodu oraz z tyłu pojazdu. Odpowiedzialnemu za ten przewóz przedsiębiorcy grozi teraz kara administracyjna 8500 złotych. Kierowcę ukarano mandatami karnymi, a sam pojazd został usunięty na parking strzeżony.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE