Stacje Orlen wprowadzają pierwszeństwo obsługi ratowników medycznych i służb mundurowych

2020-03-25 10:37 Maciej Lubczyński
Orlen obniża ceny paliw
Autor: Orlen / biuro prasowe Orlen obniża ceny paliw

Obsługa bez kolejki, a do tego darmowa kawa lub herbata. Na stacjach Orlen wprowadzono pierwszeństwo obsługi dla przedstawicieli służb bezpośrednio zaangażowanych w walkę z epidemią koronawirusa. Stacja kusi również darmowym gorącym napojem.

Na stacjach Orlen, pracownicy służb zaangażowanych w walkę z epidemią koronawirusa zostaną obsłużeni poza kolenością. Te zasady dotyczą pracowników pogotowia ratunkowego, policji, straży pożarnej, straży miejskiej, wojska, straży granicznej oraz Inspekcji Transportu Drogowego.

SprawdźPrzez koronawirusa ruch na drogach znacząco zmalał. Spadki wyniosły nawet 55%

Oprócz pierwszeństwa w kolejce, funkcjonariusze i przedstawiciele wymienionych wyżej służb, otrzymają bezpłatnie wybrany gorący napój. Jak twierdzi prezes zarządu PKN Orlen, Daniel Obajtek:

Dostrzegamy z jak wielkim zaangażowaniem i poświęceniem pracują przedstawiciele służby zdrowia i służb mundurowych. Ich praca jest nieoceniona. Wykonując swoje codzienne obowiązki korzystają ze stacji ORLEN. To oczywiste, że powinni być obsługiwani w pierwszej kolejności, otrzymają też bezpłatnie kawę lub herbatę

Orlen zapewnia, że przywiązuje dużą wagę również do bezpieczeństwa pracowników. Większość stacji zostało wyposażonych w bariery z pleksi umiesczzone przy kasach. Stacje są regularnie dezynfekowane i jest na nich dostępny płyn do odkażania rąk.

Pisaliśmy: Tak tanio na stacjach paliw dawno nie było! Ile kosztuje paliwo w czasach walki z koronawirusem w Polsce?

Pandemia pandemią, ale na Orlenie wciąż zjemy hot-doga. Punkty restauracyjne na stacjach są zamknięte, ale strefy gastronomiczne funkcjonują nadal. Został jednak wprowadzony zakaz konsumpcji na terenie budynku stacji, a akcesoria do gorących napojów, takie jak wieczka do kubków czy mieszadełka, zostały wycofane ze stref samoobsługowych i są dostępne u pracowników.