Stają na głowie, sikają, cykają fotki - takie rzeczy robią kierowcy w tunelu POW

2022-01-04 9:44
Co kierowcy robią w tunelu POW?
Autor: GDDKiA Co kierowcy robią w tunelu POW?

Co oni wyprawiają? Kierowcy korzystający z niedawno otwartego tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy zaskakują nietypowymi zachowaniami. Przerwa na siku, sesja zdjęciowa czy nawet... próba stawania na głowie. Wszystko to uchwyciły kamery monitoringu.

Kierowcy korzystający z tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy zapominają chyba, że w trakcie przejazdu tunelem są obserwowani. Tunel będący częścią drogi ekspresowej jest monitorowany 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a systemy bezpieczeństwa podnoszą alarm za każdym razem, gdy zarejestrują pieszego, lub zatrzymany pojazd. Od otwarcia nowego odcinka POW, kamery odnotowały wiele wykroczeń i dziwnych zachowań korzystających z niego kierowców. Nie chodzi jednak o prędkość, a o naprawdę nietypowe zachowania.

Poczynania wielu z nich zostały nagrane i trafiły do filmu, którym w mediach społecznościowych podzieliła się GDDKiA. Na nagraniu zamieszczonym na facebookowym fanpage'u widać kierowców, którzy zatrzymują się w tunelu na pasie awaryjnym żeby porozmawiać, miłośników niemieckiej motoryzacji, którzy bardzo chcieli zrobić sobie zdjęcia, a także kierowcę, który... postanowił stanąć na głowie w jezdni tunelu. Nie zabrakło również takiego, który zatrzymał swojego SUV-a, żeby dziecko mogło załatwić potrzebę fizjologiczną.

Przedstawiciele GDDKiA zapowiadają, że nagrania na których zarejestrowano wykroczenia zostaną przekazane policji. Być może dopiero mandaty i kary nauczą tych kierujących do czego tak naprawdę służy tunel POW?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE