Stellantis - tak nazywa się nowa Grupa powstała w wyniku fuzji FCA i PSA

2020-07-16 16:14 Rafał Mądry
STELLANTIS - tak nazywa się nowa Grupa powstała w wyniku fuzji Grup FCA i PSA
Autor: materiały prasowe STELLANTIS - tak nazywa się nowa Grupa powstała w wyniku fuzji Grup FCA i PSA

Z ambitnego połączenia Grup FCA i PSA powstaje nowa grupa motoryzacyjna o korporacyjnej nazwie Stellantis. Nazwa ta pochodzi od łacińskiego czasownika „stello”, oznaczającego „rozjaśniać gwiazdami”. Nazwy i logotypy marek wchodzących w skład nowej Grupy pozostaną niezmienione.

W komunikacie prasowym FCA czytamy:

Części Stellantis połączy skala prawdziwie globalnego biznesu, opartego na głębokim talencie, know-how i zasobach zdolnych do zapewnienia zrównoważonych rozwiązań w zakresie mobilności w nadchodzących dziesięcioleciach. Łacińskie korzenie w nazwie są hołdem dla bogatej historii dwóch spółek założycielskich, a odwołanie się do astronomii oddaje prawdziwego ducha optymizmu, energii i odnowy, który napędza tę zmieniającą branżę fuzję.

Proces tworzenia nowej nazwy rozpoczął się wkrótce po ogłoszeniu Umowy o połączeniu (Combination Agreement), a kierownictwo wyższego szczebla obu spółek, przy wsparciu Publicis Group, było aktywnie zaangażowane w cały proces.

Przeczytaj również: Autami tej marki Polacy jeździli już przed wojną! Fiat świętuje 100-lecie w Polsce - GALERIA

Nazwa Stellantis będzie używana wyłącznie na poziomie Grupy, jako marka korporacyjna. Kolejnym krokiem w tym procesie będzie prezentacja logo, które wraz z nazwą będą stanowić identyfikację nowej Grupy. Nazwy i logo marek wchodzących w skład Grupy Stellantis pozostaną niezmienione.

Jak wcześniej podano, przewiduje się, że zakończenie fuzji FCA i PSA nastąpi w pierwszym kwartale 2021 r., z zastrzeżeniem zwyczajowych warunków domknięcia fuzji, w tym uzyskania zgody akcjonariuszy obu spółek na ich Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu oraz spełnienia wymogów antymonopolowych i innych wymogów regulacyjnych.