Światowy Zlot Miłośników Citroena 2CV w Toruniu

2015-08-04 11:09

Przeszło 6000 fanów i 2600 Citroenów 2CV zjechało do Torunia na 21. Światowy Zlot Miłośników Citroena 2CV.  Na terenie lotniska niedaleko Motoareny w Toruniu, przedstawiciele 36 krajów z całego świata spędzili tydzień na campingu 2CV świętując w specjalnie utworzonym miasteczku.

Tegoroczna edycja zlotu fanów Citroena 2CV zgromadziła przedstawicieli aż 36 krajów, w tym Nowej Zelandii, Australii czy Chile. Ta jedyna w swoim rodzaju impreza przyciąga z każdym rokiem ogromną liczbę osób, dla których Citroen 2CV jest wspólną pasją i uosobieniem wyjątkowej filozofii życia.

Zobacz też: TEST Citroen C4 Cactus: ekonomiczny indywidualista

Spośród 50 milionów Citroenów wyprodukowanych w 96 letniej historii francuskiej marki, ponad 11 milionów stanowi model 2CV i jego pochodne. To jeden z najbardziej charyzmatycznych i bestsellerowych modeli Citroena, który był produkowany aż 42 lata.

Otwarcie zlotu w Toruniu, po raz pierwszy do tej pory odbyło się wzorem dużych imprez sportowych na stadionie żużlowym. Reprezentacje narodowe wykonały uroczystą rundę z klaksonami i tablicami krajów, a następnie ponad 6000 widzów miało okazję obejrzeć widowisko Teatru Ósmego Dnia. Kolejne dni obfitowały w giełdy wymiany, konkursy elegancji, koncerty na żywo. Finałem imprezy była parada ponad 900 Citroenów

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

/źródło wideo: x-news/