Imponujący PROCES - tak produkowana jest elektryczna Skoda Enyaq iV. ZOBACZ WIDEO

2020-11-29 19:28
Skoda Enyaq iV produkowana w głównej fabryce w Mladá Boleslav
Autor: Skoda Skoda Enyaq iV produkowana w głównej fabryce w Mladá Boleslav

Skoda Enyaq iV jest już seryjnie produkowana. To pierwszy w pełni elektryczny SUV-a marki Skoda bazujący na platformie MEB. Model powstaje w głównej fabryce w Mladá Boleslav. Zakończona niedawno modernizacja, warta 32 miliony euro, pozwala łączyć wytwarzanie samochodów opartych na platformach MQB i MEB na jednej linii produkcyjnej. Niebawem na linii ma powstawać do 350 modeli Enyaq iV dziennie.

Skoda Enyaq iV będzie powstawać w pięciu wariantach mocy, trzech pojemnościach akumulatorów, a także do wyboru z napędem na tylną oś lub na cztery koła. W wariacie z największym akumulatorem zasięg wynosi do 510 kilometrów w cyklu WLTP. W najmocniejszych wariantach drugi silnik elektryczny na przedniej osi działa w połączeniu z silnikiem umieszczonym z tyłu auta, gwarantując napęd na cztery koła. Nowa będzie także struktura wyposażenia wnętrza. We wszystkich wariantach wykorzystano materiały pochodzące z recyklingu lub wytworzone w zrównoważony sposób, np.: wełnę, skórę garbowaną ekstraktami roślinnymi czy poliester pochodzący z butelek PET. Skoda Enyaq iV będzie również pierwszym modelem Skody wyposażonym w wyświetlacz head-up z elementami rzeczywistości rozszerzonej, który może wyświetlać informacje o prędkości i znakach drogowych w obszarze pola widzenia kierowcy.

Pisaliśmy: Nowa Skoda Enyaq iV zaprezentowana! Jest elektryczna i pełna nowoczesnych rozwiązań - GALERIA, WIDEO

WIDEO - tak powstaje Skoda Enyaq iV

Skoda Enyaq iV to pierwszy seryjnie produkowany model Skody, który od samego początku powstaje jako pojazd całkowicie elektryczny. Oznacza to, że nowy SUV stawia również zupełnie inne wymagania w zakresie procesów produkcyjnych i sekwencji produkcji niż modele z silnikami spalinowymi. Wprowadzenie modelu ENYAQ iV do produkcji łączyło się z inwestycją w głównej fabryce w Mladá Boleslav. Zmiany są unikatowe na skalę całej Grupy Volkswagen i pozwalają łączyć wytwarzanie samochodów opartych na platformach MQB i MEB na jednej linii.

Przeczytaj też: Ile będzie kosztować Skoda Enyaq iV w Polsce?

Skoda zainwestowała w przebudowę fabryki 32 miliony euro. W najbliższej przyszłości będzie powstawać dziennie do 350 sztuk Skoda Enyaq iV obok modeli Octavia i Karoq. Prace modernizacyjne obejmowały zmiany konstrukcyjne budynku oraz dostosowanie technologii transportu do masy pojazdów elektrycznych i ich komponentów. Ponadto Skoda wprowadziła środki bezpieczeństwa w strefie montażu akumulatorów w postaci dodatkowych zabezpieczeń przeciwpożarowych, a kamery termowizyjne monitorują temperaturę w hali fabrycznej przez całą dobę i uruchamiają alarm w przypadku wykrycia nieprawidłowości.

Skoda Enyaq iV produkowana w głównej fabryce w Mladá Boleslav
Autor: Skoda Skoda Enyaq iV produkowana w głównej fabryce w Mladá Boleslav
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE