Tak wygląda najtańsza Dacia Jogger - ile kosztuje, jakie ma wyposażenie?

2022-05-20 11:02
Dacia Jogger ECO-G 100
Autor: Maciej Lubczyński Dacia Jogger ECO-G 100

Dacia Jogger od chwili debiutu budzi zainteresowanie klientów, którzy poszukują dużego, rodzinnego lecz wciąż przystępnego samochodu. Mieliśmy okazję testować już Dacię Jogger, ale była to dobrze wyposażona odmiana, znacznie droższa od wersji bazowej. Jakie ma wyposażenie i ile kosztuje Dacia Jogger w podstawowej wersji Essential?

Marka Dacia od lat proponuje klientom proste, niezbyt wyrafinowane, ale z pewnością rozsądnie wycenione samochody. Sytuacja na rynku aut nowych jest dziś dramatyczna, a ceny rosną z miesiąca na miesiąc. Klienci coraz chętniej zwracają swoją uwagę w kierunku bazowych, najtańszych wersji. Dacia Jogger w podstawowej wersji Essential kosztuje 72 700 zł i choć kwota nie wydaje się wcale tak mała, dziś jest to najtańszy samochód w swojej klasie. Jak wygląda w bazowej odmianie i jakie oferuje wyposażenie? Zajrzeliśmy do konfiguratora Dacii Jogger.

Dacia Jogger - bazowe wyposażenie

Dacia Jogger gościła w naszej redakcji, ale odmiana, którą testowaliśmy była dobrze wyposażona i wyceniona na grubo ponad 80 000 zł. Wygląda na to, że klienci, którzy poszukują najtańszego możliwego wyboru, muszą pójść na dotkliwy kompromis. Podstawowa wersja Dacii Jogger nazywa się Essential i w cenie 72 700 zł oferuje radio z łącznością Bluetooth i USB, elektryczne przednie szyby, LED-owe światła przednie, poduszki i kurtyny powietrzne oraz mocowania ISOFIX na skrajnych siedzeniach tylnej kanapy. Czego brakuje najbardziej?  

Do klimatyzacji trzeba dopłacić

Trudno wyobrazić sobie wygodne podróżowanie bez klimatyzacji, która jest standardem dopiero w wersji Comfort, wycenionej na 80 900 zł. Podstawowa Dacia Jogger nie oferuje również regulacji wysokości fotela kierowcy i systemu multimedialnego. Odmiana Comfort dodaje również elektrycznie sterowane szyby tylne, czujniki parkowania oraz kierownicę pokrytą skórą. Z drugiej strony, trzeba przyznać, że Jogger w wersji Essential wcale nie wygląda źle - ma LED-owe reflektory, które nie tylko dobrze świecą, ale i przyzwoicie wyglądają, a o czarnych zderzakach nie ma w tym aucie mowy, nawet "w podstawie".

Dacia Jogger Essential
Autor: Dacia - konfigurator Dacia Jogger Essential

Dacia Jogger - czy warto dopłacić do wersji Comfort?

Naszym zdaniem zdecydowanie warto dopłacić do droższej wersji, wyposażonej w kluczowe elementy wyposażenia. Najważniejszym "brakiem" bazowej odmiany jest klimatyzacja, ale liczba udogodnień, które pojawiają się wraz z wyborem droższej odmiany uzasadnia większy wydatek. W ofercie jest również wersja SL Extreme. Jest ona wyceniona na 84 900 zł i przeznaczona dla tych, którym zależy na dodatkach stylistycznych - czarnych felgach i naklejanych na nadwozie akcentach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE