Takiego bałaganu narobił pijak! Ponad 3 promile alkoholu w organizmie!

2021-04-20 10:08
Takiego bałaganu narobił pijak za kierownicą
Autor: Policja Pijany kierowca ciężarówki miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie!

Na szczęście w tym zdarzeniu nikomu nic poważnego się nie stało. Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu ciężarowego, który doprowadził do bardzo niebezpiecznego zdarzenia na 141 kilometrze autostrady A4 w woj. dolnośląskim. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, gdy wiózł drewno Scanią z naczepą. Ładunek z impetem rozsypał się na jezdnię oraz pobocze.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu interweniowali w piątek 16 kwietnia po godzinie 18.30, na 141 kilometrze autostrady A4, gdzie doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia z udziałem pijanego kierowcy. Mężczyzna ten prowadził ciągnik siodłowy z naczepą, a na niej wiózł ładunek w postaci bali drewna. Jak ustalili policjanci, stracił on w pewnym momencie panowanie nad autem i uderzył w bariery energochłonne, a następnie ciężarówka wpadła z jezdni. W związku z tym, na jezdnię i pobocze, wysypało się drewno.

Przeczytaj również: Tak policyjne drony namierzają piratów drogowych! Nie trzeba niebezpiecznego pościgu - WIDEO

Na szczęście inni kierowcy jadący tą drogą, zdążyli wyhamować i nie doszło do tragedii. Jednak droga zablokowana była częściowo przez kilka godzin. Nieodpowiedzialnym kierującym okazał się 50-letni mieszkaniec woj. łódzkiego, który w związku z doznanymi obrażeniami ciała, trafił do jednego z miejscowych szpitali. Czynności wykonane przez mundurowych z udziałem kierującego tirem, potwierdziły fakt, że ma on ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna utracił już prawo jazdy, a teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości powoduje ogromne zagrożenie. Tacy kierowcy traktowani są w świetle prawa jako przestępcy. Dla przypomnienia, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo należy liczyć się z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, w przypadku osób kierujących pojazdem w stanie nietrzeźwości sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE