Takim autem pojechał do ślubu Robert Górski. Wybrał białą usportowioną limuzynę

2019-09-08 13:04 Jan Guss-Gasiński
Robert Górski wziął ślub
Autor: Papara

Jeden z najsłynniejszych kabareciarzy w Polsce wziął ślub. Robert Górski, nazywany także "drugim prezesem", powiedział sakramentalne tak. Razem ze swoją wybranką, dziennikarką Moniką Sobień, wybrał się do kościoła Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie białą usportowioną limuzyną w nadwoziu coupe. Co to za samochód?

Ślub to jedna z najważniejszych ceremonii w życiu człowieka, więc nic dziwnego, że tego dnia wszyscy chcemy prezentować się jak najlepiej, a wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Do kościoła trzeba jednak jakoś dojechać i tu do gry wchodzą dostojne i eleganckie limuzyny. Robert Górski tego dnia postawił na białą, usportowioną limuzynę, czyli Audi A5 Sportback quattro pierwszej generacji po faceliftingu.

Sprawdź: Prezes ma już żonę! Robert Górski wziął ślub i ochrzcił córeczkę [ZDJĘCIA]

Pierwsza generacja modelu A5 pojawiła się w gamie producenta w 2007 roku, jednak początkowo samochód był dostępny wyłącznie w 2-drzwiowej wersji coupe. Dwa lata później niemiecki producent przedstawił światu także 5-drzwiową odmianę liftback, zwaną inaczej "Sportback". Produkowane w latach 2007-2016 pod względem konstrukcyjnym, bazowało w głownej mierze na Audi A4 czwartej generacji (B8). Z tego też powodu pod maską A5 mogły pracować te same jednostki napędowe, które już wcześniej figurowały w ofercie modelu A4. 

Przez 6 lat produkcji w gamie silnikowej sporo się działo. Jednostek benzynowych było pięć - 1.8 TFSI o mocy 144 i 170 KM, 2.0 TFSI generujące 211 lub 225 KM oraz najsilniejsze 3.0 TFSI dysponujące siłą 272 KM. Jednostek wysokoprężnych było z kolei 12 (osiem 2-litorwych i pięc 3-litrowych), a zakres ich mocy wynosił od 136 KM do 245 KM. Z czasem do wyżej wymienionych jednostek dołączyło 3-litrowe TFSI o mocy 333 KM, które było zarezerwowane wyłącznie dla wariantu S5 Sportback.

Zobacz: Odświeżone Audi A5 otrzymało nowe linie i więcej technologii. Teraz jest jeszcze bardziej atrakcyjne - GALERIA

Aktualnie na rynku panuje już druga generacja Audi A5, która we wrześniu 2019 roku przeszła skromny lifting (więcej o tej nowości tutaj - SPRAWDŹ). Z tego powodu ceny A5 (8T) na rynku wtórnym spadły, co oznacza, że egzemplarze z okresu produkcyjnego 2011-2016, można znaleźć na portalach aukcyjnych w cenie od 60 do 150 tys. złotych w zależności od wyposażenia i wersji silnikowej.

Najnowsze