Taksówkarz przegiął z prędkością i DACHOWAŁ na lotnisku. To NAGRANIE mrozi krew w żyłach

2020-08-05 13:29 Jan Guss-Gasiński
Taksówkarz przegiął z prędkością i DACHOWAŁ na lotnisku. To NAGRANIE mrozi krew w żyłach
Autor: VK/ Русские Дороги Taksówkarz przegiął z prędkością i DACHOWAŁ na lotnisku. To NAGRANIE mrozi krew w żyłach

Do niecodziennego zdarzenia drogowego z udziałem taksówki doszło w Rosji na terenie lotniska Koltsovo w Jekaterynburgu. Mrożący krew w żyłach lot i kilkukrotne dachowanie taksówki zostały uchwycone przez kilka kamer monitoringu. Jakimś cudem taksówkarz, jak i pasażer, wyszli z tego bez większych urazów ciała. Ponoć przyczyną zdarzenia był pośpiech klienta.

Do wypadku doszło 4 sierpnia na lotnisku Koltsovo w Jekaterynburgu. Z relacji taksówkarza wynika, że klient bardzo spieszył się na lot i zamówił taksówkę, nakazując kierowcy „jechać tak szybko jak to możliwe”. Podczas prowadzenia śledztwa okazało się, że w chwili zdarzenia taksówka poruszała się z prędkością ok. 140 km/h.

ZOBACZ NAGRANIE

Sprawdź: Próbował ukraść katalizator, zginął przygnieciony przez samochód

W wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze Volkswagen Polo wypadł z jezdni, uderzył w drzewo, zburzył słup i kilkakrotnie dachował, uszkadzając przy tym trzy samochody na parkingu. Siła była na tyle duża, że w pewnej chwili silnik wyleciał spod maski i spadł na zaparkowaną Skodę. Jak poinformowały lokalne władze, 55-letni kierowca i 45-letni pasażer cudem wyszli z tego cało. Obaj trafili do szpitala z umiarkowanymi obrażeniami. Taksówkarz był trzeźwy.

Najnowsze