Tego się nie spodziewaliśmy. Nowy Hyundai Santa Cruz to PICKUP z twarzą Tucsona - ZDJĘCIA

2021-04-16 11:00

Hyundai zaprezentował właśnie nowy model w segmencie, który nie jest zbyt popularny w Europie. Zupełnie inaczej jest jednak w Stanach Zjednoczonych, a to właśnie tam nowy pickup, Hyundai Santa Cruz będzie oferowany i produkowany. Samochód jest oparty o rozwiązania, które znamy z nowego Tucsona.

Hyundai zaprezentował nowy model, w segmencie który jest niezwykle popularny na amerykańskim rynku. Ten model oparty jest o rozwiązania samochodu dobrze znanego w Europie, ale to właśnie za oceanem będzie produkowany i sprzedawany. Mowa o nowym modelu Santa Cruz, który z przodu przypomina Tucsona, ale jest pickupem. Charakterystyczna przednia część z ogromnym grillem i wyrazistymi światłami do jazdy dziennej zdradza pokrewieństwo z nowym crossoverem - nie jest ono jedynie wizualne.

Sprawdź: Widząc go w lusterku możesz się przestraszyć. Zjeżdżasz i patrzysz, że to nowy Hyundai Tucson - WIDEO

Hyundai Santa Cruz to pickup o konstrukcji samonośnej. Nie ma tu więc typowej dla aut tego segmentu ramy, a napęd z poprzecznie umieszczonego silnika trafia domyślnie na przednie koła. Koreańczycy zapowiadają jednak, że w każdej wersji dostępny będzie napęd na 4 koła.

Hyundai Santa Cruz
Autor: Hyundai Hyundai Santa Cruz

Kompaktowy pickup

Producent chwali się również, że Santa Cruz jest... mniejszy od konkurentów. Zdaniem Hyundaia jest to zaleta, bo samochód ma mieć nie tylko wartość użytkową, ale i doskonale radzić sobie w ciasnych miastach. Ci, którzy liczą na "robocze" zdolności pickupa powinni być zadowoleni z maksymalnego uciągu, który wynosi 2200 kg. To o ponad pół tony więcej niż w przypadku Tucsona.

Zobacz też: Ten pick-up jest hitem. Ford Ranger w nowych wersjach Stormtrak i Wolftrak - WIDEO, ZDJĘCIA

Wnętrze nie pozostawia wątpliwości, że samochód jest blisko spokrewniony z Tucsonem. Kokpit został przeniesiony niemalże 1:1 z modelu, który znamy już z rynku europejskiego. Tylna kanapa oferuje przestrzeń dla 3 pasażerów oraz komplet praktycznych schowków, które częściowo wynagradzają brak typowego bagażnika.

Hyundai niebawem zacznie przyjmować zamówienia na amerykańskim rynku. Czy auto pojawi się również w Europie? Na razie nic na to nie wskazuje, choć koreański producent już nie raz pokazał, że nie boi się odważnych decyzji...

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE