To było MARZENIE młodych kierowców! Kuba Wojewódzki pochwalił się furą z dawnych lat - ZDJĘCIA

2021-01-20 18:13 xDrive

Kuba Wojewódzki od zawsze lubił szybkie fury, ale nim zarobił na supersamochody z prawdziwego zdarzenia, przez jego ręce przewinęło się sporo nieco bardziej przyziemnych aut. Dziennikarz podzielił się na Instagramie zdjęciem, na którym stoi obok swojego Volkswagena Golfa w wersji GTI. W tamtych czasach czerwony hot-hatch robił nieziemskie wrażenie!

Dziś widok Ferrari czy Lamborghini już prawie nikogo nie szokuje. W czasach, gdy po ulicach jeździły głównie Polonezy i Maluchy, widok czerwonego Volkswagena Golfa II GTI musiał robić wrażenie! Kuba Wojewódzki pochwalił się na Instagramie fotką z takim właśnie hot-hatchem. 

Sprawdź: Wojewódzki za młodu jeździł WYJĄTKOWYM autem. Teraz ŚMIEJE SIĘ, że to wóz dresiarni - ZDJĘCIA

Szybki, jak na swoje czasy, Golf był jednym z prekursorów segmentu hot-hatchy. Samochód z roku 1988, w ręce Wojewódzkiego trafił w Białymstoku. Kuba kupił mocniejszą wersję GTI 16V, która mogła się poszczycić niebagatelną mocą 139 KM! Silnik 1.8 pod maską był jednym z najmocniejszych, jakie były montowane w Golfie drugiej generacji. 

Czerwony kompakt w 1988 roku zbliżał się już do końca produkcji, która rozpoczęła się w 1983 roku. Choć Golf III zadebiutował na europejskich rynkach w 1991 roku, dwójka i to w odmianie GTI wciąż byłą rzadkością na polskich drogach. 

Motoryzacyjne wybory Kuby Wojewódzkiego z przeszłości sugerują, że miał on słabość do wozów o "dresiarskim" charakterze. Pisaliśmy jakiś czas temu o jego BMW M3 - ZOBACZ. Choć zarówno Golf II jak i BMW E46 nie cieszą się najlepszą sławą, my te preferencje doskonale rozumiemy.

Najnowsze