To nie jest koncept. Volkswagen T-Roc Cabriolet zaprezentowany i gotowy do produkcji

2019-08-14 12:16 Maciej Lubczyński

Pogłoski o Volkswagenie T-Roc w wersji kabriolet krążyły od jakiegoś czasu, ale nie wszyscy wierzyli, że takie auto naprawdę powstanie. Niemcy byli jednak zupełnie poważni - właśnie zaprezentowali produkcyjną wersję T-Roca ze składanym dachem.

Volkswagen zaprezentował właśnie auto, którego trochę się nie spodziewaliśmy. Światło dzienne ujrzał T-Roc w odmianie Cabriolet. Kompaktowy crossover ze składanym dachem nie powstał jedynie przez odcięcie dachu zwykłemu T-Rocowi. Zmian względem konwencjonalnego modelu jest nieco więcej. 

Przeczytaj także: Nowe wersje Volkswagenów na rok modelowy 2020 pod nazwą IQ.DRIVE

Jedyny kabriolet w ofercie Volkswagena zadebiutuje wkrótce, podczas salonu samochodowego we Frankfurcie. Jest 34 mm dłuższy od zwykłego T-Roca i ma rozstaw osi większy o 37 mm. Zyskał także wzmocnienia nadwozia i podwozia, by zachować sztywność mimo braku dachu. 

Pod gołym niebem znajdziemy się już w 9 sekund - tyle trwa proces elektrycznego składania miękkiego dachu, który chowa się w bagażniku, zmniejszając go tym samym do 161 litrów pojemności.

Volkswagen T-Roc Cabriolet
Autor: Volkswagen Volkswagen T-Roc Cabriolet

Pod maską możemy spodziewać się 1-litrowego (115 KM) lub 1,5-litrowego (150 KM) silnika benzynowego. Choć kabriolety z dieslem to nic nowego, tu silników wysokoprężnych nie znajdziemy. Dla słabszego silnika przewidziano manualną skrzynię biegów, dla 150-konnej jednostki dostępny będzie jedynie automat DSG.

Swojego T-Roca w wersji kabrio możemy skonfigurować z pakietem Style lub R-Line, zależnie od tego czy stawiamy na (nomen omen) styl, czy sportową stylizację. 

Pomysł na T-Roca Carbiolet bardzo nam się podoba. Możliwość pozbycia się dachu nad głową sprawia, że Volkswagen z
"kolejnego crossovera" staje się prawdziwie "lifestyle'owym i oryginalnym crossoverem", przynajmniej częściowo uzasadniając tym samym marketingowe hasła i deklaracje. 

Więcej szczegółów i ceny nowego modelu poznamy zapewne na jesieni.

Najnowsze