Toyota Corolla otrzymała aktualizację na rok 2022. Co zmieniło się w kompakcie?

2021-11-26 12:24

Toyota Corolla z rocznika 2022 otrzymuje ważną aktualizację wyposażenia. Świetnie sprzedający się samochód kompaktowy, występujący w trzech odmianach nadwozia (hatchback, sedan, kombi), dostał nowy system multimedialny, zapewniający szybsze reakcje i większą funkcjonalność. Dodatkowo odświeżono paletę lakierów oraz ofertę aluminiowych obręczy kół. Kiedy odmłodzone Corolle pojawią się w sprzedaży?

Toyota Corolla obecna aktualnie w salonach to 12. generacja kompaktowego bestsellera. Wszystkie wersje tego modelu teraz stają się jeszcze bardziej nowoczesne. Wyposażenie rocznika 2022 zostało wzbogacone o nowe technologie. Aktualizacji uległ system multimedialny. Toyota Smart Connect to system o znacznie rozbudowanych usługach internetowych oraz większej funkcjonalności i łatwości obsługi. Charakterystyczne cechy to 8-calowy ekran dotykowy HD oraz jednostka sterująca CPU, która działa 2,4 razy szybciej niż w obecnych multimediach. Urządzenie daje dostęp do wielu inteligentnych usług internetowych, w tym do nawigacji w chmurze ze stale aktualizowanymi informacjami o sytuacji na drogach. Corolla 2022 ma własny bezprzewodowy dostęp do internetu poprzez moduł DCM, dlatego nie trzeba parować systemu multimedialnego z telefonem kierowcy, aby móc korzystać ze wszystkich funkcji i informacji opartych na połączeniu z siecią. Korzystanie z modułu DCM i transmisja danych nie wiążą się z żadnymi dodatkowymi kosztami dla użytkownika. System Toyota Smart Connect będzie na bieżąco aktualizowany bezprzewodowo przez internet.

Kolejna nowość to inteligenty asystent głosowy, który rozpoznaje naturalne, konwersacyjne polecenia do obsługi multimediów i nawigacji oraz innych funkcji, takich jak otwieranie i zamykanie okien. Integracja systemu multimedialnego z telefonem jest zapewniona bezprzewodowo przez Apple CarPlay oraz przewodowo przez Android Auto. Nowy system Toyota Smart Connect będzie dostępny w standardzie w wersjach GR Sport i Executive oraz w pakiecie dla wersji Comfort. Klienci mogą też wybrać rozbudowany system Toyota Smart Connect Pro z zaawansowaną nawigacją Connected z bezpłatną subskrypcją na 4 lata w cenie auta. Nawigacja oparta na chmurze wyświetla m.in. informacje o parkingach czy zdarzeniach na drodze, reaguje na polecenia głosowe oraz jest aktualizowana zdalnie przez internet.

Corolle z rocznika 2022 mają nowe lakiery. Paletę kolorów nadwozia poszerzają barwy Platinum White Pearl i Shimmering Silver. Oba będą dostępne także w dwukolorowej kompozycji z czarnym dachem w wersji GR Sport – pierwszy dla wszystkich typów nadwozia, zaś drugi dla Corolli Sedan. Auto z nadwoziem Sedan otrzymuje także nowe 10-ramienne, polerowane felgi aluminiowe 17 cali. Są one dostępne dla wersji Executive oraz Comfort z pakietem Style. Zainteresowani zaktualizowanymi Corollami mogą już pytać o samochody w salonach. Przedsprzedaż rocznika 2022 rozpoczęła się w listopadzie. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów pod koniec stycznia 2022 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE