Toyota RAV4 Plug-in. Nadjeżdża najmocniejsza RAV4 w historii

2019-10-11 17:04
Toyota RAV4 Plug-in
Autor: Toyota Toyota RAV4 Plug-in

Gama modelowa Toyoty RAV4 na 2021 rok zostanie wzbogacona o zupełnie nową wersję. Pojazdem tym będzie RAV4 Plug-in. Dopisek w nazwie oznacza wykorzystanie do napędu hybrydy z akumulatorami doładowywanymi z zewnętrznego źródła, pozwalającymi na przejechanie kilkudziesięciu kilometrów w trybie bezemisyjnym.

W 2012 roku Toyota jako pierwsza wprowadziła technologię plug-in hybrid do Europy. Aktualnie w palecie japońskiego producenta jedyną hybrydą z wtyczką jest Prius Plug-in Hybrid, który na zasilaniu elektrycznym przejedzie do 50 km i jest w stanie rozpędzić się do prędkości 135 km/h, wykorzystując tylko energię baterii. Niedługo jednak taki stan rzeczy się zmieni i Toyota będzie oferować w Europie więcej hybryd typu plug-in.

Zobacz: Japoński bestseller kiedyś i dziś. Tak zmieniła się Toyota RAV4

Japończycy zapowiadają, że szykowana Toyota RAV4 Plug-in będzie najmocniejszą RAV-ką w historii tego modelu. Szczegóły na temat napędu, generowanej mocy i zastosowanych rozwiązań zostaną ujawnione 20 listopada. Toyota RAV4 Plug-in zadebiutuje na targach Los Angeles Auto Show w hali Los Angeles Convention Center.

Toyota informując o swojej nowości podzieliła się w komunikacie prasowym tylko jedną fotografią przedstawiającą auto w nowym kolorze Supersonic Red.

Tak wygląda aktualnie dostępna Toyota RAV4 Hybrid

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE