Toyota zapowiada nowego małego SUV-a. Będzie korzystał z platformy Yarisa

2020-01-14 18:23 Rafał Mądry
Toyota zapowiada crossovera klasy B
Autor: Toyota Toyota zapowiada crossovera klasy B

Gama SUV-ów Toyoty w Europie zostanie wzbogacona o nowy subkompaktowy model. Pojazd ten będzie zbudowany na platformie GA-B, czyli tej samej, z której korzysta nowy Yaris. Auto ma otrzymać wyróżniający się wygląd i będzie pozycjonowane pośród crossoverów segmentu B.

Nowy, mający się wyróżniać indywidualnym charakterem pojazd klasy B-SUV, będzie produkowany razem z Yarisem w Toyota Motor Manufacturing France. Modułowość konstrukcji platformy GA-B sprawia, że można na niej z zbudować różne samochody o różnych wymiarach i rozstawie osi. Oficjalną informację o planach wprowadzenia tego pojazdu ogłosiła Toyota Motor Europe podczas konferencji prasowej w Amsterdamie. Takiego auta obecnie nie ma w europejskim portfolio modelowym Toyoty.

Przeczytaj: To najmocniejsze 3 cylindry na świecie! Toyota GR Yaris zaprezentowana w Warszawie - ZDJĘCIA, dane techniczne

Jak będzie się nazywać ten model? Tego na razie nie ujawniono. Zarówno nazwa, jak i planowany poziom produkcji oraz data wprowadzenia na rynek zostaną ogłoszone w późniejszym terminie. Na razie Toyota podzieliła się tylko szkicem sylwetki auta. Wiadomo, że nie będzie to po prostu Yaris z powiększonym nadwoziem i podniesionym zawieszeniem, ale zupełnie nowy, odrębny model.

Najnowsze