Tyle kosztuje elektryczny Ford Mustang Mach-E. Znamy CENY nowej odsłony legendy

Mustang w cenie Skody? To stwierdzenie jest bliższe prawdy niż kiedykolwiek, a wszystko za sprawą elektrycznego Forda Mustanga Mach-E. Ford poinformował, ile będzie kosztował nowy, bezemisyjny SUV. Kwota, która otwiera cennik jest zbliżona do tej, którą trzeba zapłacić za... Skodę Enyaq iV.

O tym, że charakter Forda Mustanga Mach-E będzie nieco inny niż "prawdziwego" Mustanga, jakiego znamy, wiedzieliśmy od dawna. Nie spodziewaliśmy się jednak, że ceny elektrycznego SUV-a z emblematem pędzącego rumaka będą tak zbliżone do cen Skody Enyaq iV. Ile kosztuje elektryczny Mustang?

SprawdźNie ma klamek, za to jest wielki tablet. Ford Mustang Mach-E zaskakuje

Ford poinformował, że kwota otwierająca cennik wynosi 216 120 zł. To całkiem dobra oferta, biorąc pod uwagę, że to cena wersji o mocy 269 KM i zasięgu 440 km. Dla porównania, Skoda Enyaq iV z zasięgiem 536 km i mocą 204 KM została wyceniona na 211 700 zł. 

W przeciwieństwie do Enyaqa iV, Ford Mustang Mach-E od początku będzie oferowany w kilku mocniejszych odmianach. Wersja ze zwiększonym zasięgiem ma 294 KM i zasięg 610 km. Taki wariant to wydatek 247 570 zł. Cały czas mówimy o wersjach tylnonapędowych, tymczasem w gamie znajdzie się również opcja AWD.

Tu robi się naprawdę ciekawie, bo choć zasięg czteropędnych Mustangów jest nieco niższy, to właśnie wersja z napędem na obie osie może mieć nawet 351 KM. Zasięg kończy się wówczas na 540 km, ale wybór odmiany AWD sprawia również, że możemy się cieszyć lepszym wyposażeniem. Standardem w wersjach z napędem na obie osie są dodatki takie jak większe, 19-calowe felgi, kamera cofania, LED-owe reflektory czy ambientowe oświetlenie wnętrza.

Ford Mustang Mach-E - polski cennik

Wersja Zasięg Moc Cena

Ford Mustang Mach-E RWD

standardowy zasięg

440 km

269 KM

216 120 zł

Ford Mustang Mach-E RWD

zwiększony zasięg

610 km

294 KM

247 570 zł

Ford Mustang Mach-E AWD

standardowy zasięg

400 km

269 KM

249 560 zł

Ford Mustang Mach-E AWD

zwiększony zasięg

540 km

351 KM

286 310 zł

Klienci będą mogli również wybierać pakiety wyposażenia:

  • Technology za 8500 zł – system nagłośnienia B&O z 9 głośnikami i subwooferem, system rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości, klapa bagażnika otwierana i zamykana elektrycznie, Active Park Assist 2, system kamer 360 stopni;
  • Technology plus za 12 500 zł dla wersji AWD - zawiera elementy pakietu Technology + dach panoramiczny z elektrycznie sterowaną roletą, przednią szybę z filtrem przeciwsłonecznym IR;
  • Technology plus za 18 400 zł dla wersji RWD ma wszystkie wymienione powyżej elementy, a ponadto tapicerkę z perforowanej skóry ekologicznej Sensico, elektryczną regulację położenia przednich foteli w 8 kierunkach z funkcją pamięci oraz pamięci położenia lusterek, lusterka boczne składane elektrycznie.
Najnowsze