Ucieczkę przed policją zakończył na ogrodzeniu posesji. 25-latek odpowie za jazdę bez uprawnień i posiadanie narkotyków

2020-03-12 16:30
Polska Policja
Autor: Polska Policja Polska Policja

Za spowodowanie niebezpieczeństwa w ruchu i jazdę bez uprawnień odpowie 25-letni mieszkaniec Mielca, który 11 marca nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Kierujący samochodem osobowym marki Mazda zakończył ucieczkę na ogrodzeniu posesji. Wstępne badania zabezpieczonych w aucie substancji potwierdziły, że mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki.

Do zdarzenia doszło w środę 11 marca w Woli Mieleckiej (woj. podkarpackie), kiedy policjanci ruchu drogowego chciał zatrzymać do kontroli samochód osobowy marki Mazda. Z nieznanych wtedy przyczyn kierowca zignorował sygnały, ominął policjanta i zaczął uciekać, zmuszając mundurowych do wszczęcia pościgu. Po przejechaniu kilkuset metrów kierowca Mazdy stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w mostek drogowy, studzienkę i ogrodzenie posesji.

Sprawdź: Nagrali kierowcę jak mrugał. 20-latek ostrzegał innych przed policją, a sam zarobił mandat - WIDEO

Po chwili z auta wybiegł mężczyzna i młoda kobieta, którzy kontynuowali ucieczkę pieszo. Niedługo później para została zatrzymana. W trakcie ucieczki mężczyzna pozbył się saszetki, tzw. „nerki”, która jak się okazało, była wypełniona woreczkami strunowymi z zawartością substancji przypominającej narkotyki. Policjanci zabezpieczyli substancje, a wstępne badania potwierdziły, że jest to marihuana i amfetamina.

Zobacz: Kilka ton za dużo i słona kara dla przewoźnika. Betoniarka zatrzymana przez ITD

Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że 25-letni mieszkaniec Mielca, który kierował pojazdem, nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz zatrzymany odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i posiadanie narkotyków, natomiast 17-letnia pasażerka została przesłuchana i po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, wróciła do domu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE