Uciekał przez miasto z prędkością 200 km/h! Szalony pościg w Piotrkowie Trybunalskim

2022-01-14 10:21
Uciekał przez miasto z prędkością 200 km/h
Autor: Policja Uciekał przez miasto z prędkością 200 km/h

Sceny jak z filmu akcji rozegrały się na ulicach Moszczenicy nieopodal Piotrkowa Trybunalskiego (woj. łódzkie). Funkcjonariusze drogówki złapali na gorącym uczynku kierowcę Volvo, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 30 km/h. Gdy mundurowy wydał polecenie do zatrzymania, pirat zignorował je i zaczął uciekać.

Sytuacja miała miejsce 11 stycznia br. przed godz. 20.00, gdy funkcjonariusze piotrkowskiej drogówki dokonywali pomiaru prędkości w Rakowie, gmina Moszczenica. Podczas pomiaru okazało się, że kierowca volvo, dozwoloną prędkość przekroczył w obszarze zabudowanym o 30 km/h. Gdy mundurowy wydał polecenie do zatrzymania się, kierowca Volvo go zignorował i jechał wprost na policjanta. Następnie pirat kontynuował ucieczkę w kierunku Moszczenicy, popełniając przy tym szereg wykroczeń. Momentami po ulicach miasta poruszał się z prędkością aż 200 km/h. Ostatecznie wariata z Volvo udało się zatrzymać na ul. Wschodniej.

Uciekał przez miasto z prędkością 200 km/h
Autor: Policja Uciekał przez miasto z prędkością 200 km/h

Odpowie za wszystko

Uciekinierem okazał się być 37-letni mieszkaniec powiatu. Mężczyzna był trzeźwy, natomiast posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Wobec niego została również wydana decyzja o zatrzymaniu uprawnień do kierowania pojazdami. Volvo, którym poruszał się mężczyzna nie posiadało obowiązkowego ubezpieczenia, aktualnego badania technicznego, a także nie został dopuszczony do ruchu. Za popełnione wykroczenia zatrzymanemu grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE