Ukradli mu dom na kołach. Policjanci odzyskali kampera o wartości 200 tys. złotych

2019-11-19 9:33 Maciej Lubczyński
Kamper za 200 tys. złotych odzyskany
Autor: Policja Kamper za 200 tys. złotych odzyskany

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł kampera wartego około 200 tys. złotych. Fiat zniknął ze stolicy Wielkopolski, a odnalazł się w Łodzi. Złodziejowi grozi odsiadka, a dom na kołach wrócił do prawowitego właściciela.

Policjanci ze Stęszewa pod Poznaniem otrzymali zgłoszenie o kradzieży kampera. Właściciel Fiata Ducato poinformował funkcjonariuszy o tym, że auto zaginęło, dlatego sprawa trafiła również w ręce Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową KMP w Poznaniu.

Sprawdź także: Tak skończyła się jazda bez uprawnień za kierownicą wypożyczonego Forda Mondeo

Działania doprowadziły policjantów w ekspresowym tempie do Łodzi, gdzie na jednym z parkingów zauważono poszukiwanego kampera. Wkładka zamka była uszkodzona, a tablice zmienione - właściwe blachy ukryto w kabinie. 44-latek, który siedział w środku nie miał prawa jazdy ani dokumentów pojazdu. 

Policjanci zatrzymali mężczyznę. Mieszkaniec Polkowic - wielokrotnie karany i notowany przez Policję, został przewieziony do stolicy Wielkopolski. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Trafił on na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.

Najnowsze