Ułatwienie dla właścicieli aut elektrycznych? Takie naklejki będą teraz obowiązkowe!

Honda e (2021)
Autor: Honda Honda e (2021)

Prąd stały, prąd zmienny, różne złącza i moce ładowania - tym, którzy pierwszy raz wsiadają do auta elektrycznego może być trudno połapać się w oznaczeniach i parametrach ładowania. Sprawę ma uprościć system oznakowania naklejkami, które będą obowiązkowe od 21 marca. Podobnie, jak w przypadku rodzajów paliwa i dystrybutorów, pomogą one tym, którzy chcą "zatankować" samochód na stacji ładowania.

Jeśli zastanawiałeś się kiedyś, czy na pewno wlewasz do baku właściwe paliwo, pomocne mogą być specjalne naklejki umieszczone na dystrybutorach i na klapce wlewu paliwa. Nie inaczej będzie wkrótce w przypadku samochodów elektrycznych, bo od 21 marca 2021 roku obowiązkowe staną się oznaczenia, które pomogą nam podłączyć elektryczny samochód do właściwego źródła ładowania.

SprawdźElektryczne hulajnogi. „Jazda po ścieżkach rowerowych to jedyny możliwy kompromis”

Regulacje wejdą w życie w krajach Unii Europejskiej, jak i Islandii, Norwegii, Lichtensteinie, Macedonii, Serbii, Szwajcarii i Turcji. Dotyczą one nowych samochodów - tych, które wchodzą na rynek więc auta wyprodukowane i zarejestrowane nie są objęte nowym prawem.

Wszystko ma na celu uproszczenie ładowania i wskazanie właściwego źródła energii, którym kierowcy będą ładować akumulatory. Prąd stały, prąd zmienny, TYP 2, CCS - te pojęcia i skróty mogą nie mówić zbyt wiele dla tych, którzy nie korzystają z auta elektrycznego regularnie. 

Tak prezentują się nowe oznaczenia:

Identyfikatory ładowania prądem zmiennym (AC)
Autor: ACEA Identyfikatory ładowania prądem zmiennym (AC)
Identyfikatory ładowania prądem stałym (DC)
Autor: ACEA Identyfikatory ładowania prądem stałym (DC)
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze