Upiorne samochody! Tuning na Halloween to kpina z ofiar wypadków?

2018-10-31 20:10 Jan Guss-Gasiński
Tuning na Halloween
Autor: Instagram/audis3project

31 października to święto Halloween, a co za tym idzie wraz z tym dniem ludzka wyobraźnia przekracza wszelkie granice. Tego roku najzagorzalsi fani motoryzacji, zamiast straszyć w domach, postanowili postraszyć na lokalnych drogach. Krew i wystające z aut kończyny to temat przewodni. Zobaczcie, jaki tuning cieszy się największą popularnością podczas upiornego święta.

Halloween to jedno z najhuczniejszych i najbardziej dochodowych świąt w Stanach Zjednoczonych, tuż po świętach Bożego Narodzenia. Co roku amerykanie stroją swoje posiadłości i domy, które wyglądają jak wyjęte prosto z najstraszniejszych horrorów. Sprawy mają się bardzo podobnie, jeśli chodzi o miłośników czterech kółek. Krew na karoserii, wystające kończyny z klapy bagażnika, czy kościotrupy na miejscu pasażera to zaledwie początek ich wyobraźni.

Święto Halloween kojarzy się przede wszystkim ze śmiercią, zwłokami i cmentarzem. Często tematem przewodnim jest również apokaliptyczna wizja w świecie zmarłych. Poza ogromnymi pajęczynami czy trupimi czaszkami na swoich domach, wielu kierowców znalazło również czas na udekorowanie swoich samochodów. Zobaczcie, jakie najciekawsze i zarazem najstraszniejsze projekty można spotkać 31 października na drogach!

Drwina z ofiar wypadków?

Rodzi się tylko pytanie czy taka forma "ozdabiania" samochodów to nie kpina z rodzin ofiar wypadków samochodowych? Statystki nie są tutaj dla USA korzystne. Według danych Międzynarodowego Forum ds. Transportu w USA 11.6 na 100,000 ludzi traci życie w wypadkach samochodowych. Podczas gdy w krajach takich jak Wielka Brytania, Japonia, Niemcy, Hiszpania jest to od 2 do 5 osób.

View this post on Instagram
A post shared by 𝙅𝙤𝙧𝙙𝙖𝙣 💀🖤 (@sinister_babe) on
View this post on Instagram
A post shared by Demetri Fenn (@crowd_eater_5.0) on
View this post on Instagram
A post shared by Ivanno Boysen🐼 (@gf.boysen) on
View this post on Instagram
A post shared by Luis Olivares (@big_bear_luis) on
View this post on Instagram
A post shared by Cris Smith® (@cris_smithh) on
View this post on Instagram
A post shared by Unrestricted Empire™ (@unrestrictedempire) on
View this post on Instagram
A post shared by INTERSECTION MAGAZIN DE (@intersectionmagazindeutschland) on
View this post on Instagram
A post shared by angela2day (@angela2day) on
View this post on Instagram
A post shared by Will Sanders (@will8050) on