Uważaj na czarny lód! Jeden błąd kierowcy mógł doprowadzić do śmierci wielu osób - WIDEO

2020-02-12 13:26 Jan Guss-Gasiński
Uważaj na czarny lód! W tym wypadku o mało nie zginął policjant
Autor: Youtube/Val and Amy Castor Uważaj na czarny lód! W tym wypadku o mało nie zginął policjant

Czarny lód, który pojawia się na mostach i wiaduktach, potrafi być ekstremalnie niebezpieczny. Wszystko przez zimne powietrze, które atakuje asfalt zarówno od góry, jak i od dołu. To sprawia, że woda zamarza jeszcze szybciej i powstaje niewidzialna "szklanka".

Idealnym przykładem na to, jak przerażające potrafi być spotkanie z czarnym lodem, jest nagranie z wypadku w mieście Oklahoma, Stany Zjednoczone, do którego doszło na początku lutego br. na międzystanowej autostradzie I-40.

Sprawdź: Ciężkie warunki pogodowe zbierają żniwa! W ciągu godziny doszło do trzech groźnych wypadków

Już w 5 sekundzie nagrania widać, jak oddalający się srebrny SUV niespodziewanie wpada w poślizg, a następnie uderza w zaparkowane na pasie awaryjnym samochody — w tym także radiowóz. Zaraz po kolizji, w kadrze pojawiają się kolejne samochody, jednak tym razem nikt nie dał się zaskoczyć.

Zobacz: Autobus z dziećmi uderzył w drzewo! Silny powiew wiatru mógł doprowadzić do tragedii - WIDEO

Co mogło pójść lepiej? Cóż, łatwo oceniać zza klawiatury, jednak gdyby nie fakt, że kierowca SUV-a depnął w hamulec zaraz po wejściu w poślizg, cała akcja mogłaby skończyć się nieco lepiej. W sytuacjach tego typu zaleca się nawet operować gazem, aby naprowadzić auto z powrotem na odpowiedni tor jazdy.

 

Najnowsze